Regeneračné centrum EZOfit Košice, Komenského 3: Máte zdravotné problémy? Poradíme Vám. Terapie, alternatívne a prístrojové vyšetrenia, prednášky, semináre, kurzy a výstavy.

Kurz varenia podľa Ayurvédy

Ayurvéda je najstarší medicínsky systém na Zemi. Pred 5000 rokmi bol písomne zaznamenaný a je súčasťou prastarých kníh múdrosti - Véd.

Ayurvéda sa považuje za matku medicíny, z ktorej vychádza čínska i klasická západná medicína. Stravu vníma ako prirodzený liek. Je známe, že niektoré potraviny sú pre určité druhy ľudí vhodné a pre iné neplnohodnotné. Všetko závisí na druhu potravy a na vrodenej telesnej konštitúcii jedinca. Podľa Ayurvédy je človek zložený z piatich elementov, troch životných energií – dóša, siedmych tkanív – dhatus a množstva kanálov – šrotas. Z týchto piatich prvkov – vzduch, priestor, oheň, voda a zem, vždy dva elementy tvoria základ troch dóš.

Ayurvéda rožlišuje tri základné telesné konštitúcie – tri dóše: Váta, Pittha a Kapha. Tieto tri princípy prestupujú celou prírodou. Ak poznáme svoju konštitúciu, môžeme vyberať vhodné potraviny pre svoju rovnováhu.

1. a 8.4.2017 o 10:00

Na tomto kurze sa s Vami podelíme o tajomstvo :

  • správnej voľby a kombinácie potravín – ktoré sa napr. nedoporučujú jesť spoločne
  • liečivých účinkov a správnej kombinácie korenín
  • povieme si najvhodnejšie doby na jedlo počas dňa
  • priblížime si spôsob, akým k jedlu pristupovať
  • povieme si o vhodnom množstve prijatého jedla, o pití pri jedle a relaxácii po ňom

V praktickej časti si ukážeme :

  • princípy kombinácie korenín priamo pri varení
  • uvaríme niekoľko chutných a zdravých jedál podľa Ayurvédy
  • všetky tieto jedlá spoločne ochutnáme

Kurzom Vás bude sprevádzať Mangal das a Kalindi dasi, ktorí sa štúdiu Véd a vareniu podľa Ayurvédy venujú viac než trinásť rokov. 

Kurz varenia podľa Ayurvédy

Odporúčaná literatúra

 

EZOpress BIOpototraviny RAJ EZOfest - Deň zdravia Ing. Karel Spilko - Prebuď sa zo snov fyzickej reality Proroctvá palmových listov Terapia tmou Terapia tmou

Časopis pro kvalitní život