Jozef Banáš - Regeneračné centrum EZOfit - Biopotraviny, Ezoterika, Doplnky výživy
Regeneračné centrum EZOfit Košice, Komenského 3: Máte zdravotné problémy? Poradíme Vám. Terapie, alternatívne a prístrojové vyšetrenia, prednášky, semináre, kurzy a výstavy.

Jozef Banáš

- slovenský prozaik - autor knihy Kód 9, dramatik, diplomat a politik, otec dvoch dcér, jednou z nich je Adela Banášová

Kód 1. - román o pokrytectve

Máme právo byť hrdí na civilizáciu, ktorá duchovne aj fyzicky čoraz viac upadá? Škandály, ktoré sa takmer denne valia z prostredia katolíckej cirkvi to len dokazujú. Prečo je kresťanstvo choré?

stránka Ing. Jozefa Banáša

Prečítajte si viac o Kóde 1...

Úryvky z jeho kníh

Informácie o Jozefovi Banášovi na Wikipédii

Jozef Banáš na Facebooku

Rozhovor s Ing. Jozefom Banášom

Vyštudoval zahraničný obchod na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave, bol top-manažérom, novinárom, diplomatom a politikom – poslancom Národnej rady SR, Parlamentného zhromaždenia Rady Európy a podpredsedom Parlamentného zhromaždenia NATO. Ovláda päť jazykov, napísal viac ako dvesto komentárov, glos, esejí, štyri televízne inscenácie, scenár k filmu.

Jozef Banáš - Kód 9Začiatok sezóny (druhá cena za scenár na filmovom festivale v San Remo, 1987), tri divadelné komédie (z ktorých No comment žala úspechy v divadle West v hviezdnom obsadení Filip, Radič, Noga, Skrúcaný, Piško) a sedem kníh.
Satira "Idioti v politike" (2007, 2010) sa stala bestsellerom, rovnako ako romány: "Zóna nadšenia" (2008, kniha roka na Slovensku, na český trh ju uviedlo v roku 2009 vydavateľstvo Euromedia a na nemecký v roku 2010 vydavateľstvo Weltbuchverlag Dresden) "Zastavte Dubčeka!""Lepší ako včera", "Deň do večnosti" - zbierka z rýmov i nerýmov, ktoré som dlho ukrýval v zákutiach mojej duše aj šuplíkov, "Politicum tremens alebo Čo bolo, bolo!" , "Kód 9"

Momentálne žije v Bratislave, manželka Mária (1952) je výtvarníčka, majú dve dcéry Máriu (1974) a Adelu (1980).

Videozáznam z prednášky Jozefa Banáša na EZOfeste (2014):
Demotivujúce kresťanské dogmy v románe Kód 1

Jozef Banáš o knihe Kód 9

"Táto myšlienka v mojej hlave sa rodila už dlhšie, veľmi ma znepokojovala a znepokojuje situácia, v akej sa nachádzajú ženy, aj histórii aj v súčasnosti. Prešiel som všetkými náboženstvami a rozhodujúcimi spoločenskými systémami, od staročínskeho Sianu z Pekingu cez Tibet, Nepál, Indiu, Jeruzalem až do Vatikánu, prešiel som tie rozhodujúce náboženstvá. Ten hlavný hrdina mapuje, ako sa jednotlivé spoločnosti správajú k ženám. Je to dramatický a emotívny príbeh, hlavný hrdina hľadá lásku a uvedomí si, že ju má vlastne pri sebe celý život,"
Zdroj: HNonline.sk

Román je podľa autora o zbližovaní všetkého dobrého, čo sa vinou historických nedorozumení a nedopatrení ocitlo na opačných, zdanlivo sa vylučujúcich póloch. O náboženstvách, ideách, kultúrach, postojoch aj o svete mužov a žien, ale najmä o nastoľovaní zákona rovnováhy. Jozef Banáš vo svojej knihe odmieta učenie o Ježišovi Kristovi. "Tvrdím, že Boh nerozoznáva žiadnych katolíkov, evanjelikov, židov, moslimov či budhistov, ale rozoznáva jediné - kto je dobrý a kto je zlý. Nie je to však originálne, to hovoril už Ježiš. Ja totiž verím v učenie Ježiša Krista, ale neverím v učenie o Ježišovi Kristovi,"
Zdroj: Pravda.sk

Jozef Banáš sa riadi heslom: Život je príliš vážna vec na to, aby sme ho brali smrteľne vážne.

EZOpress BIOpototraviny RAJ Zdravé Vianočné trhy Kurzy so Zdenkou Blechovou Terapia tmou Terapia tmou

Časopis pro kvalitní život