Regeneračné centrum EZOfit Košice, Komenského 3: Máte zdravotné problémy? Poradíme Vám. Terapie, alternatívne a prístrojové vyšetrenia, prednášky, semináre, kurzy a výstavy.

Horoskopy

Pripravuje astrólog Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie..

Pozrite si akým smerom sa v živote uberať, aby ste zmiernili tie negatívne predispozície, ktoré určuje znamenie v ktorom ste sa narodili a vyhli sa tak zdravotným rizikám:

SLNEČNÉ ZNAMENIA - HOROSKOPY ZDRAVIA

Numerologický a astrologický rozbor
- Povahy žien podľa dňa v dátume narodenia
Stránka s významom mien, orgánovými hodinami, lunárnym kalendárom, čínskym horoskopom, ...

 

DENNÉ HOROSKOPY PRE VŠETKÝCH:

Zdroj obrázku: Danilo Rizzuti / FreeDigitalPhotos.net

25.7.po

Pocit istoty, že úlohy týždňa zvládneme, nám núka Saturn od samého rána. Pluto sa pokúsi dostať nás podvečer do situácií, kedy sa stávame obeťou úspešných manipulátorov, no možno budeme mať pocit, že sme to práve my, kto dokáže svetu ukázať jedinú skutočnú pravdu a vnútiť mu ju.

Azda večerná Venuša pomôže eliminovať následky takého správania a utuží naštrbené vzťahy.

26.7.ut

Utorkové ráno sa pokúša rozrečniť Merkúr, originálne nápady mu ponúka Urán. Ak nám niekto polezie na nervy, lebo bude veľmi „múdry“, nič si z toho nerobme, možno len nestačíme vnímať  eskamotérske výkony jeho reči.

Sedem minút po pol šiestej podvečer Luna vstupuje do zemského Býka.

27.7.st

Tretia lunárna štvrť nás vyzýva k pôstu. Ak uvážime, že s odľahčeným tráviacim traktom s dá mnoho vecí robiť oveľa jednoduchšie – lepšie sa zohýna, lepšie nám to myslí, ľahšie sa vykonávajú rôzne príjemné telesné aktivity, budeme môcť po dlhšom čase tvrdiť, že keď je streda, uvoľniť sa treba. Ani ďalšie lunárne aspekty nebudú proti, ba aj Merkúr s Uránom sa s nami podelia o mnoho dobrých konceptov, ako ľúbezné stredajšie aktivity realizovať. Samozrejme, ponúknu aj kopec ďalších nápadov, reforiem, vynálezov, len ich zachytiť a voviesť do praxe. Planetárne spojenie praje nielen vynálezcom, ale všetkým tým, pre ktorých je práca ducha nad ostatným, pôsobí žičlivo i na vykonávateľov slobodných povolaní, dopravcov, novátorov.

28.7.št

Štvrtok bude menej príjemný než včerajšok, aj keď ráno to nemusí byť také badateľné. Veď ho začíname pod vplyvom dobroprajného Jupitera a pod patronáciou Chiróna, dbajúceho aj tentoraz o naše zdravie. Popoludní sa to obráti. Merkúr a Mars nás budú nútiť k hádkam, nerozvážnym aktivitám. Mali by sme si dávať pozor nielen na jazyk, ale aj na úrazy z nepozornosti.

Minútu po štvrť na deväť večer Luna vstúpi do Blížencov, nastávajú dni vzduchu.

29.7.pi

Predpoludňajšiu dobrú náladu nám pomôže udržať sextil Slnka s Lunou, popoludnie bude už pod vplyvom neharmonicky pôsobiacich Saturna a Neptúna, s ktorými sa Luna spojí v T-kvadratúre. Racionalita i iracionálne myšlienky sú voči nám nepriateľsky postavené, jedno prebíja druhé, v duši zavládne zmätok. Silné osobnosti odolajú vplyvu planét, aj keď, zdá sa, s odranými ušami, lebo Merkúr s Marsom pobádajú naše myšlienky k nekontrolovanému zrýchleniu. Rizikovými oblasťami tela sa stávajú končatiny, ale aj nos. Aspekt dokážu zaznamenať i tí, ktorých štítna žľaza pracuje nad únosnú mieru, ale aj trpiaci na zápaly tenkého čreva či dvanástnikové vredy. Jedným i druhým by azda pomohol Gynex a Cytovital na problematické miesta.

Po jedenástej v noci sa zastavuje Urán, aby sa nasledujúceho skoro pol roka pohyboval Baranom v spätnom pohybe. Počas retrogradity sa opäť dostane do problematickej kvadratúry s Plutom, a ktovie, aké prekvapenie nám ešte prichystajú počas tohto tranzitu.

30.7.so

Obdivujem múdrosť antických filozofov. Od Epikura pochádza táto:

„Z toho všetkého, čím múdrosť hľadí zabezpečiť blaženosť celého života, je zďaleka najdôležitejšou vecou získanie priateľstva... Priateľstvo tanečným krokom obchádza svet a volá nás všetkých k chvále blaženého života.“

Aktuálnou myšlienkou vo vzťahu k dnešnému Medzinárodnému dňu priateľstva, ale i k udalostiam, ktoré v súčasnosti prežívame, je táto od španielskeho maliara Goyu:

„Priateľstvo je dcérou cnosti. Zločinci sa môžu spriahnuť, ale nie spriateliť.“

Luna sa predpoludním stretáva s Jupiterom a Venušou v absolútne odlišných aspektoch. S Jupiterom vytvára chválenkársku velikášsku kvadratúru, ktorá provokuje k rozhadzovačnosti. Sextil s Venušou síce pozýva k hľadaniu pôžitkov a na nákupy, ale bez tendencií nadmieru míňať. Nuž, niekto podľahne vládcovi Olympu, niekto bohyni lásky. Popoludňajší Urán ponúka rozlet a slobodu myšlienok i činov, Chirón upozorňuje, že vrcholiace leto potrebuje preventívne zdravotné opatrenia, pozývajúc do najbližších klubov, centier Energy na nákupy tých, čo to doteraz nestihli.

Merkúra nájdeme večer pri vstupe do jedného z jeho domovských znamení, na zápraží Panny. O miesto sa tu delí s Chirónom, obaja majúci starosť o náš zdravotný stav.

Aj Luna má záujem vyspať sa konečne vo vlastnej posteli, osem minút po jedenástej v noci vstupuje do Raka. Zo znamenia ešte úchytkom telefonuje Merkúrovi, aby mu zablahoželala k dnešnému sviatku a dozvedela sa, ako sa udomácňuje. Nás sa to však dotkne minimálne, veď aj nám sa treba vyspať.

31.7.ne

Luna si oddychuje celý deň, len podvečer je pre ňu časom, kedy nám spolu s Neptúnom dávajú na vedomie, že nedeľa je dňom sviatočným a že si občas treba dopriať aj Vesper Dominicae. Možno i s Kraskovou zbierkou básní v ruke.

1.8.po

Leto sa prehuplo do druhého prázdninového mesiaca. Planéty prajú dovolenkovým zážitkom, Venuša spresňuje dvojtýždenný trigón s Uránom. Pod ich vplyvom dostávajú vzťahy oslobodzovacie tendencie, láska krídla. Montesquieu o tom vtipne píše:

„Je isté, že povaha lásky a povaha priateľstva sú úplne odlišné: priateľstvo ešte nikdy nikoho nepriviedlo do blázinca.“

Luna sa však o to pokúša, spojac sa v protikladných aspektoch najskôr s Jupiterom, neskôr s Uránom. Jupiter praje, Urán od priania oslobodzuje. Aby sa z toho človek zbláznil.

Slnko sa pokúša spolu so Saturnom situáciu upokojiť, stabilizovať, spomaliť. Vedia, že ak sa majú všetky úlohy, vyplývajúce z leta (hlavne tie poľnohospodárske) splniť, treba k nim pristupovať s rozvahou, plánovite a zodpovedne. Platí tu len poctivá práca, nie žiaden neoliberalizmus a nepochopená sloboda. Nepracujúcich rúk, ktoré by sa vedeli podieľať na úspechoch, je dosť. Len treba zmeniť náš postoj a prístup k nim.

2.8.ut

Jedenásť minút po tretej hodine rannej, pred brieždením, odchádza Luna z domu, aby pobudla pár chvíľ v ohnivom Levovi. K večeru sa i Mars sťahuje, zo Škorpióna odchádza na dvojmesačné potulky Strelcom. Vo filozofickom znamení nás bude napĺňať entuziazmom, nadšením a mnohých vyláka na ďaleké cesty. Jediným problémom, čo bude musieť riešiť, je stretnutie so Saturnom, ktoré získava zo dňa na deň na aktuálnosti. Aj preto, že je „strážca hraníc“ spojený s Neptúnom a to ne je „to pravé orechové“. O tom ale neskôr.

Luna sa večer priblíži k Slnku, aby prešla v tesnej blízkosti okolo neho v novovej konjunkcii o trištvrte na jedenásť. Ponúkaný pôst môžeme realizovať dnes alebo zajtra. Alebo aj, aj.

3.8.st

Dnes si Luna opäť voľká, až do neskorého večera sa nespája so žiadnou planétou, len pol hodiny pred polnocou vyrušuje Urána. Nás však zrejme zo spánku neprebudí.

4.8.št

Ráno dostáva pod vplyvom spojenia Luny s Venušou ľúbostný, alebo aspoň ľúbezný charakter. „Dámy“ si na posledných stupňoch Leva prehodia zopár milých slov, aby potom Luna tri minúty po pol desiatej vkročila do pragmatickej Panny. Z príjemných ranných pocitov nás preberie jej predpoludňajšia kvadratúra s Marsom, vženúc červeň do mnohých líc. Niektorým od hanby z vulgárností, ktoré Mars dopustí, iným od hnevu z jeho mačovského správania. Stretnutie Luny s Merkúrom opäť zaregistruje málokto, lebo sa odohrá tesne pred polnocou.

5.8.pi

Ráno sa citlivejší jedinci prebudia s pocitom neistoty, na ktorom sa podieľajú neharmonické spojenia Luny so Saturnom a Neptúnom, čo sme už charakterizovali pred pár dňami.

Piatkové popoludnie sa neprežíva jednoducho, hlavne ak niekto musí pracovať. Pluto napomôže regeneračnou energiou všetkým.

Po viacerých prestupoch aj Venuša večer doplní panenský mančaft, pridajúc sa k Jupiterovi, Lune a Merkúrovi.

6.8.so

Pred sedemdesiatjeden rokmi spôsobili americké bombardéry nesmiernu nezmyselnú protihumánnu tragédiu, keď zhodili na rozkaz generálov a politikov atómovú bombu na Hirošimu a pár dní nato ďalšiu na Nagasaki. Obete sa rátajú v stovkách tisíc. Aj preto a vzhľadom k dnešnej vojenskej situácii vo svete si dnes pripomíname Svetový deň boja za zákaz jadrových zbraní.

Ranné stretnutie Luny s Jupiterom má skôr provokatívny charakter i z dôvodu, že obe planéty vytvárajú zároveň opozíciu voči Chirónovi. Tým, ktorí pozabudli na svoje zdravie, pripomínajú potrebu prevencie a ak chýbajú letné prípravky Energy v našich príručných lekárničkách, tak aj návštevu otvoreného klubu a ich nákup.

Kvadratúra Merkúra so Saturnom sa „postará“, aby naša pamäť nefungovala, ako by sme si priali, vytvára blokácie v myšlienkových pochodoch. U niekoho to môže vyvolať až pochybnosti, či dokáže intelektuálne zvládnuť pracovné problémy. Ešte šťastie, že aspekt pretrváva necelých desať dovolenkových dní a jeho pôsobenie sa sústreďuje intenzívne iba na niekoľko desiatok hodín. Nepríjemnou je ale skutočnosť, že v najbližších dňoch sa k spomínanému spojeniu planét pridružia takisto ďalšie, ktoré nepríjemnú situáciu „natiahnu“ na dlhšie obdobie. Aspekt zhoršuje náladu tým, že sa podieľa na vytváraní negatívnych predstáv, ktoré dokážu rozbehnúť u citlivých jedincov až autodeštruktívne myšlienky. Ani vyjadrovacie schopnosti nebývajú najlepšie, takže púšťať sa do dlhých filozofických debát zrejme nemá zmysel. Ešte šťastie, že sú prázdniny a aspekt nezasiahne hodnotiace procesy v školách. Aspekt zasahuje takisto do oblasti zdravia. Jedinci trpiaci dušnosťou by mali mať pripravené svoje osvedčené prípravky a postupy, ako sa problémom vyhnúť, na stuhnutý a bolestivý atlas a krčné stavce či kĺby zápästia a prstov, taktiež ako na boľavé rebrá je vhodný Artrin, problémy so štítnou žľazou a príštitnými telieskami pomôže eliminovať Cytovital.

Na mundánnej úrovni planetárne spojenia majú tendenciu odraziť v doprave a obchode. Zvyšuje sa nespokojnosť ľudí, zo zahraničia prichádzajú zlé správy. I počasie dokáže napáchať veľa škôd, čo postihuje predovšetkým poľnohospodárstvo. Ak nechceme, aby nám z toho všetkého začalo „šibať“ - týka sa to hlavne psychicky labilnejších jedincov, bolo by najlepšie v týchto dňoch prestať sledovať médiá, meinstrímové aj tie, čo ponúkajú iný pohľad na dianie vo svete.

Štyri minúty pred siedmou večer prechádza Luna hranicou Váh a večer vytvára harmonický sextil s Marsom, čo bude priať tým, ktorí sa venujú pohybovým aktivitám. Je sobota, niekto sa vyberie na diskotéku, ďalší poprechádzať sa po vonku, sú aj takí, čo si užijú pohybových aktivít v intimite domova.

7.8.ne

Séria disharmonických aspektov osobných planét, ako som bol spomínal, dnes pokračuje spresnením kvadratúry Venuše s Marsom a opozície Merkúra s Neptúnom.

Venuša sa v Panne necíti byť celkom svoja, jej radostné nálady sú mantinelované praktickosťou znamenia a potrebou konať službu. Najlepšie sa dokáže realizovať počas masáže, varenia, pomoci slabším. Mars ju vedie k nespokojnosti, náročnosti, ba až k netaktnej agresivite. Panenskou energiou kontrolovaná erotika sa dostáva do konfrontácie s útočnou sexualitou Marsa, čoho vyvrcholením môže byť brutalita a násilie. Vyhnúť sa tomu dá, ak sa v inkriminovanom období nebudeme kontaktovať s osobami, ktoré majú násilnícky charakter a nenavštívime miesta, kde sa riziko agresivity kumuluje, aby sme sa neskôr nemuseli červenať pri konfrontácii udalostí. Aspekt upozorňuje nielen na riziká sexuálneho napätia, ale i na nebezpečenstvo nachladnutia a v následnosti zápalové stavy, sústreďujúce sa do oblasti obličiek. Sebaliečenie potom urýchlime Renolom či Gynexom a Artrinom.

Merkúr s Neptúnom sa podieľajú na neschopnosti dostatočne jasne vidieť následky činov. Realitu nahrádza fantázia, pravdu zamieňame za lož. Nečudujme sa potom, keď podľahneme ponúkaným pokušeniam, zabudnúc na predošlé skúsenosti s podobnými situáciami. Riziká ochorenia sa tak umocňujú. Strata schopnosti odolávať nástrahám sa môže prejaviť nielen v nespôsobilosti zrozumiteľne sa vyjadriť, nevidíme nebezpečenstvá ani pri prijímaní niektorých ponúk jedálneho lístka. Najväčšou hrozbou býva botulizmus. Tu pomôže len rýchla lekárska pomoc a následne Regalen s Cytosanom, Drags Imunom. Neptún sa spája aj s energetickým systémom, meridiánmi, čakrami, Merkúr s komunikačným systémom tela, takže i preto sa zvyšuje riziko poškodenia tokov životných síl. Azda najdominantnejším prípravkom sa v prípadoch narušenia obehu energií javí byť Korolen.

8.8.po

Pondelkové prebúdzanie prebieha pod vplyvom slabnúceho sextilu Slnka s Lunou, čo mierne zlepší náladu. Merkuricko – venušanské vplyvy však budú účinkovať až do konca druhej dekády mesiaca. Večer nás nepokojom napĺňa provokujúca uránska energia, ktorá nás bude lákať na dobrodružné chodníčky. Ja sa im radšej vyhnem, aby som sa nemusel dostať do nepríjemností.

9.8.ut

Dnešný Medzinárodný deň pôvodného obyvateľstva sveta sa vo svetle migrácie javí úplne inak, než pred pár rokmi. No význam je ten istý, nemenný a jeho dôsledkom by malo byť udržanie pôvodnosti. V opačnom prípade hrozí riziko degenerácie všetkých skutočných hodnôt, ktoré sa na Zemi v ostatných miliónoch rokov prirodzenou diverzitou vytvorili. Kto to v rámci majetníckeho a mocenského úsilia nechce pochopiť a chce zo sveta urobiť šedivé monotónne miesto bez rôznorodosti, podieľa sa na jeho postupnej deštrukcii. Pevne verím, že sa to opäť, ako mnohokrát v doterajších známych dejinách, nepodarí.

Aj Luna v Škorpiónovi, do ktorého vstupuje deväť minút pred siedmou ráno, vie, že štandardizácia pokrok zastavuje, stabilizuje status (stabulum, stabili, lat. - stanovisko (napr. divých zvierat), bydlisko, ohrada, chliev, krčma, nevestinec, stajňa, chlievy) a extrémizmus vytvára provokáciu zmien.

Popoludnie ovplyvní harmonické prepojenie Luny s Venušou, mierne narúšajúce jej poškodenú energiu.

10.8.st

„Čo budeš dnes robiť?“

„Nič.“

„Ale to si robil včera.“

„No hej, ale to ešte nemám dokončené“

Tento vtip by sa mohol stať mottom dnešného Záhaľčivého dňa. Samozrejme len u tých, ktorým to možnosti dovoľujú. Ostatní budú potíšku závidieť. Len nesmieme aktívnu záhaľku zameniť za nudu. Tu závidieť niet čo.

Harmonické aspektové spojenia Luny s Neptúnom, Merkúrom i Plutom vyjdú zaháľajúcim v ústrety a nechajú ich len tak voľkať si skoro celý deň. A pokiaľ sa nenechajú vyrušiť ani kvadratúrou prvej lunárnej štvrti, prežijú svoje dolce far niente aj celý deň. Pri tom môžu pokojne vynechať stravu, aspekt ich navádza k pôstu.

11.8.št

Merkúr sa pomaličky vymaňuje z objatia negatívne ovplyvňujúcich síl mocných bohov a jeho dnešné spojenie s Plutom umožňuje prijať nekompromisné závery z účinkovania v predošlých dňoch a prostredníctvom prezrenia a dôkladnej analýzy stavu presvedčiť seba i iných, že vlastne všetko zlé je na niečo dobré. Propagandisti, tvrdiaci, že všetky názory, ktoré sa nezhodujú s ich náhľadom na stav vecí, sú nesprávne a konšpiratívne, majú dnes prevahu. Len si treba uvedomiť, že sa úspešne držia reklamného bonmotu - „Nedbaj na reklamu, kúp si …!“ Tri bodky na konci propagandistickej formulky je možné nahradiť akýmkoľvek výrobkom. Mnohí ich demagógii podľahnú, veriac, že všetko, čo sa dostane do oficiálnych médií, je pravda.

Luna s Jupiterom a Chirónom sa starajú o udržanie dobrého zdravotného i finančného stavu.

Sedem minút pred pol ôsmou večer nachádzame Lunu na prvom stupni Strelca.

12.8.pi

Mladí ľudia sa v súčasnosti grupujú, na rozdiel od nás, ktorí sme chodili po stanovačkách do prírody, na rôznych festivaloch, kde sa dostávajú k dobrej i horšej hudbe, zúčastňujú sa na kadejakých vorkšopoch, ktorých „objektivita“ je zvyčajne zaručovaná aj z mnohých zahraničných finančných mimovládnych zdrojov, a oslavujú Medzinárodný deň mládeže.

Nadránom sa Luna stretáva s Marsom a ranné vstávanie napĺňa entuziazmom a potrebou dynamicky vybiť energiu. Jej kvadratúra s Venušou a následná konjunkcia so Saturnom len napĺňa napäťové tendencie, ktoré sme spomínali v predošlých dňoch. Večer uzatvára spomínané smerovanie Neptún, pozývajúci na pohárik niečoho „ostrejšieho“. Len sa treba vyvarovať väčšieho množstva omamovadiel, pod vplyvom planét sme na ne citlivejší, než inokedy.

13.8.so

Rôzne skupiny ľudí oslavujú, ako som bol spomenul, svoje medzinárodné alebo svetové dni, dnes sú to napríklad ľaváci. A ja sa pýtam, prečo nemajú takýto deň aj praváci? Lebo je ich väčšina a tej netreba oslavovať. Či azda majú čo oslavovať v ostatné dni roka?

Sled neharmonických aspektov dnes dopĺňa opozícia Jupitera s Chirónom a kvadratúra Venuše so Saturnom. Tá prvá sa odohráva na osi Panna – Ryby, takže jej najsilnejší záber je do oblasti zdravia a starostlivosti oň. Počiatočné provokácie aspektu  sú datované prvou dekádou júla a ukončuje ich až stretnutie Slnka s Jupiterom v opozícii na liečiteľa začiatkom poslednej dekády septembra. Prechod osobných planét znamením starostlivosti o dobrý telesný a duševný stav celý čas podporuje pozitívny provokačný aspekt. V tomto čase je možné urobiť množstvo krokov k upevnenie pevného zdravia na dlhé obdobie dopredu. Ale opozícia zle pochopená vie narobiť aj mnoho zlého, hlavne ak to budeme pod vplyvom Jupitera preháňať. Na takéto snahy možno aplikovať ďalšiu ľudovú múdrosť - „všetko veľmi dobré je na niečo zlé“.

Venuša poškodená Saturnom neharmonicky vplýva predovšetkým na partnerstvo, a to sa následne odráža aj na zdraví. Ak nás dlhodobo kvári pocit neľúbenosti, dostávame sa často do stavov osobnej úzkosti ba až depresie, ktorú nedokážu vyliečiť žiadne medikamenty. Ak nechceme zostať zatrpknutí a smutní vo svojej askéze, mali by sme vyjsť medzi ľudí a neodmietať ich chuť pomôcť. Inak bude trpieť naša pokožka, a po čase aj obličky a štítna žľaza, následne celý endokrinný systém a nakoniec celý človek. Úľavu poskytne Renol a Gynex, možno aj Korolen, no bez zmeny postoja k životu sa smútok vráti.

Aspekt poškodzuje poľnohospodárstvo a všetky oblasti priemyslu i bežného života spojeného s pôdou, hmotným svetom. Aj tieto planéty v disharmonickom  spojení provokujú sabotérov a zločincov. Straty zvyčajne postihujú pohostinstvá, hotely, finančný sektor, problémy sa objavujú na burze, v obchodnom sektore, bankách. Nakoľko sa aspekt Venuše so Saturnom vzťahuje na partnerský život, môže sa to odraziť aj zvýšením počtu rozvodov, problémami v celej sociálnej sfére.

Ďalšie denné lunárne aspekty majú charakter pestrého pele-mele, takže ich vplyv je pomerne nejednoznačný.

Dôležitejšou udalosťou je azda aj to, že Saturn sa dnes zastavuje a z retrográdneho mení svoj „pochod“ na priamy, aby v najbližších dňoch spolu s Marsom vytvoril jednu z najnepríjemnejších konjunkcií roka, stretnú sa s Antaresom.

14.8.ne

Luna sa priblížila k polohe, kde bude „vo vyhnanstve“; ráno, jedenásť minút po šiestej vstúpi do Kozorožca.

Venuša postúpi do presnej opozície s Neptúnom vo večerných hodinách, aby v slede astrologických udalostí, spojených s osobnými planétami, pokračovala v disharmonickom energetickom účinkovaní. Bohyňa lásky a podvodný vládca fantazijného sveta v provokatívnej opozícii odvádzajú od reality  nielen zamilovaných, ale všetkých, čo ľahko podľahnú zvodcom rôzneho druhu. Opití láskou nevidíme „krivácky“ svet a cez ružové okuliare vyzerá všetko ideálne. Ilúzia je však následne vystriedaná dezilúziou, za klamstvo treba poriadne zaplatiť. Pri nákupoch máme tendenciu dať sa zlákať brakom a gýčom, tretiu akostnú triedu preplatíme, očarení vonkajším vzhľadom, niekoľkonásobne. Ešte šťastie, že aspekt trvá len dva týždne (dnes vrcholí), takže neminieme všetky peniaze na nezmysly.

Opozícia planét sa deje na spomínanej osi Panna – Ryby, a Venuša sa stará aj o pokožku, i o stravu, ktorú prijímame. Zvyšuje sa ohrozenie širokých vrstiev obyvateľstva z dôvodu nedostatočnej hygieny či zlých stravovacích návykov. Na povrch sa vyplavujú skrývané škandály, dochádza k znehodnocovaniu peňazí, straníckym koaličným nezhodám. Je to aspekt, ktorý nepraje svadbám, spoločenským zmluvám, rozširuje sa prostitúcia, obchod s drogami, pornografiou. Na všetko „dohliada“ Saturn, s ktorým vytvorila Venuša predvčerom deprimujúcu kvadratúru.

Na najviac exponovaný orgán Venuše - pokožku, má firma Energy celý arzenál pomocníkov, pentagramom krémov počnúc, cez mydlá, šampóny,  až po sériu úžasných prípravkov radu Beauty – kozmetiku v podobe Caralotion telového mlieka, sady Dermatonov a noviniek s renovačnou funkciou – krémy renove a Visage serum. Kto neskúsil, má čo doháňať!

Pre skvalitnenie trávenia a doplnenie množstva telu potrebných látok nesmieme zabudnúť na skupinu zelených potravín a ďalších potravinových doplnkov. Do letného jedálneho lístka dobre zapadnú.

No a obličkám je najprospešnejší Renol s Artrinom.

15.8.po

Luna pri svojom rýchlom chode zodiakom (okolo dvanásť a pol stupňa denne) vytvára skoro každodenne množstvo rôznych energetických faktorov, takže sa môže zdať, že jeden deň píšem o niektorých planétach s ňou spojených v samých superlatívoch, inokedy na ne nemám pekného slova. Keď si však uvedomíme, že jej spojenia pretrvajú iba zopár hodín, tento fakt príjmeme bez výhrad. Pomalým planétam trvajú niektoré spojenia aj niekoľko rokov, takže ich spomínam poväčšine vtedy, keď sú tieto aspekty aktivované. Ale svoju informáciu podávajú každodenne v rôznych intenzitách a na viacerých významových rovinách – to podľa charakteru aspektácie.

Dnes vytvára Luna len harmonické aspekty, ba aj jej spojenie s Plutom môžeme chápať ako prospešné, nakoľko ho Neptún, Venuša a Merkúr harmonizujú. Takže – hurá s vervou do nového pracovného týždňa!

16.8.ut

Urán s Jupiterom sa zrána opäť prekárajú, ktorý bude pri našom rannom prebúdzaní a vstávaní mocnejší. Jeden prebúdza nepokoj a zmätok, druhý optimisticky utišuje rozbúrenú myseľ.

Keď bude Luna popoludní, osem minút pred druhou vstupovať do Vodnára, na ich vplyv si už spomenie málokto.

Večerného spojenia Slnka s Uránom sa nezúčastňuje žiadna iná planéta (ak neberieme do úvahy tranzit Luny Vodnárom, kde Urán vládne), takže si jeho vplyv budeme môcť aspoň dnes večer vychutnať v čistej podobe. Planéty nás vedú chodníčkami nenútenosti, voľnosti, s túžbou experimentovať. Stretnutia s rovnako naladenými priateľmi môžu zrodiť množstvo dobrých, ba až geniálne originálnych nápadov, lebo nikto sa nedíva na problém s nasadenými ortodoxnými okuliarmi.

Novátorské názory môžu provokovať i predstaviteľov politickej sféry na vykonanie politicko – spoločenských reforiem, no oni sa ich isto dokážu vo svojej serióznej štandardnosti rýchlo zbaviť, pokiaľ by zmeny neboli poruke unifikujúcemu systému.

17.8.st

Ranný aspekt Luny so Saturnom nám pomôže seriózne naštartovať deň, potom sa už o jeho úspešný priebeh musíme postarať sami.

18.8.št

Neharmonický vplyv Neptúna na Venušu z ostatných dní pomaly ale isto vytláča jej silnejúci sextil na Pluta. Neznamená to, žeby sa vzťahy vo svete pod ich vplyvom harmonizovali, len nadobúdajú extrémnejší charakter v zmysle všetko alebo nič. Spojenia sa pod vplyvom planét prijímajú ako nezrušiteľný pakt (zväčša vynútene). Ale vieme ako dopadajú všetky vzťahy, ktoré vznikli „na večné časy“ - lebo večnosť v ľudských i spoločenských prepojeniach netrvá do nekonečna! Len treba rátať, že istá fatalita, ktorá sa pritom prejavuje, má tendenciu spoločenskú situáciu značne zmeniť. No bežného človeka sa to málokedy dotkne, lebo on je ten, ktorý musí pretrvať a pomáha veci udržať v dlhodobo použiteľnej podobe.

Do erotického života aspekt vnáša intenzitu, vášeň, osudový magnetizmus.

Luna s Uránom poskytujú množstvo dobrých nápadov, ako zvládnuť úlohy na pracovisku i hodiny slobody dovolenky. Splnová opozícia Luny so Slnkom nás pozve k prázdnemu pôstnemu tanieru. Ak by sme sa však obávali, že nápor hladu nezvládneme, núkajú sa nám aspoň zeleninové či ovocné šaláty.

Štyri minúty po pol siedmej večer Luna vstúpi do vodných Rýb.

19.8.pi

Pokiaľ je potrebná humanitárna pomoc krajinám postihnutým živelnými pohromami, pretrváva zvyčajne dovtedy, kým sa neodstránia akútne dôsledky katastrofy. Pokiaľ to však neprináša pre zúčastnených dlhodobý zisk, ich „humanita“ rýchlo ochabne. Žiaľ, aj takýto obraz poskytuje dnešná civilizácia, a je pravdou, že úspech ľudskej pomoci sa nedá merať peniazmi, pričom človek sa dostal na súčasnú úroveň bytia prostredníctvom prirodzenej kooperácie, nie prostredníctvom marže z nešťastia druhých. Humanitárna pomoc po vojenských konfliktoch vo mne vyvoláva potrebu súhlasiť s Albertom Schweitzerom, ktorý povedal: „Humanita spočíva v tom, aby človek nebol nikdy obetovaný cieľu.“  Dnes si pripomíname Svetový humanitárny deň.

Ranný hnev v nás prebúdza Mars. Východiskom by mohla byť dôrazná ranná rozcvička, inak si prenesieme časť osobných napätí aj na pracovisko, kde sa môže srd premeniť na dlhodobú mrzutosť umocňovanú Saturnom. Riskujeme, že nás Neptún počas chvíľ, kedy sme krehkejší a zraniteľnejší depresívnymi stavmi, pozve na pohárik niečoho ostrejšieho, a my neodoláme. Len by sme si v takej chvíli mali uvedomiť, že naša náklonnosť k takejto „spiritualite“ môže viac poškodiť, než pomôcť. Merkúr v opozícii s Chirónom nás veľmi rýchlo dovedie do stavu, kedy máme tendenciu „zráňať“ seba i druhých, prípadne stavať sa do úlohy nepamätajúcich si tvorcov „výkladov“. Aspoň my sme tomu kedysi hovorili, že sme mali okno ako výkladná skriňa.

20.8.so

Ak sme včera neodolali Neptúnovej pozvánke a prešli Merkúrovým „protiintelektovým zaškolením“, pripomenie nám to Luna, ktorá sa s inkriminovanými planétami stretáva počas soboty v napäťových aspektoch. Jupiter len „zosilňuje“ účinky energií, čo dokáže mnohých poriadne traumatizovať.

Tri minúty po štvrť na desať večer nachádzame Lunu na prvom stupni ohnivého Barana.

21.8.ne

Keď som pred pár dňami písal o „večných časoch“, dnes si ich opäť pripomínam. Mal som pätnásť, keď k nám „vtrhli okupantské vojská“, ako sme im vtedy v rozhorčení a spravodlivom hneve hovorili. „Zďes ňet kontrarevoľuciji!“, tvrdili sme vystrašeným vojačikom a unaveným ľejťenantom, sediacim na tankoch a vojenských nákladných autách, „iďiťe domoj!“ No oni tu chceli zostať „na večnyje vremena“. Ledva skončili jedny večné časy, nastávajú ďalšie, hegemón nahrádza hegemóna.

Nuž tak! Psi síce opäť štekajú, ale karavána ide odhodlane ďalej. I keď sa zdá, že doteraz netuší, či zvolila správny smer. To pozitívne vedia len predstavitelia meinstrímu.

Luna v trigóne s Marsom prebúdza bojového ducha, so Saturnom dáva pocit istoty stability. Len neskoro večer sa ozve obsedantný manipulátor odkiaľsi z plutovského podsvetia, aby ťažko budované istoty svojimi temnými manipulačnými praktikami poriadne narušil.

22.8.po

Stretnutie Merkúra s Jupiterom v Panne, pričom sú obe planéty v opozícii voči Chirónovi v Rybách, podobne, ako som už bol spomínal, evokuje vzťah k zdraviu, hygiene, témam, ktoré patria počas ciest po zahraničí k dominantným. Pripomínajú dôležitosť Dermatonov espéefky, gélu, ale aj oleja, Regalenu, Fytominerálu, … Konštelácia vychádza v ústrety stretnutiam, rozhovorom, filozofovaniu, cestovaniu, nakupovaniu a predávaniu. Také príjemné letné „zoskupenie hviezd“. Aj Luna má prajný charakter, približuje sa do trigónu so Slnkom a prechádza v blízkosti Urána, pozývajúc do optimistických priateľských skupín.

Osem minút po pol siedmej podvečer mení Slnko svoj pobyt v znamení, z domovského Leva  sa presúva do Panny. Necelé dve hodiny nato sa stretáva s kráľovskou hviezdou Regulus. Spomínam to aj preto, že už o dva dni dôjde k ďalšiemu takémuto kozmickému stretnutiu.

Regulus je jednou zo štyroch hviezd (Aldebaran, Regulus, Antares, Fomalhaut), ktoré boli v starej Perzii už pred viac ako tritisíc rokmi označované ako kráľovské, patrili medzi dôležité navigačné hviezdy a mali tiež svoje astrologické určenie. Regulus je latinské slovo s významom malý kráľ, princ, kráľovič. Ďalším obsahom slova odvodeným od slova regula je aj mierka, pravidlo. Z oboch interpretácií vyplýva veľký význam tejto stálice. V spojení so Slnkom, ktoré má vo chvíli konjunkcie len harmonické väzby, mu pridáva na autorite, zvyšuje jeho vplyv na priateľstvo, bohatstvo, ale aj násilie. S touto energiou vedia narábať len tí, ktorých postavenie je skutočne slnečné – králi, významní vládcovia, generalita. Či bude použitá pozitívne, alebo naopak, závisí od morálneho nastavenia týchto osobností. Slabosi ju budú chcieť využiť vo svoj osobný prospech.

Na to, aby sa so Slnkom Luna stretla pred polnocou v presnom trigóne, musí prejsť do zemského znamenia. Štyri minúty po štvrť na jedenásť v noci ju nájdeme na začiatku Býka.

23.8.ut

Ktovie, obete akého -izmu  sa budú spomínať o dvadsať, tridsať, sto rokov? Dnes si pripomíname Európsky deň obetí stalinizmu a nacizmu.

Pokiaľ by som mal posúdiť význam Medzinárodného dňa spomienky na obchod s otrokmi a jeho zrušenie, musel by som mať možno o spomínaných desať, tridsať, možno o sto rokov viac, lebo táto odsúdeniahodná spoločenská „aktivita“ dodnes neodznela.

Popoludnie bude priať tým, ktorí navštívia terapeuta, maséra, liečiteľa. Citlivosť jednej i druhej strany zvýši Neptún.

24.8.st

Nechcem, aby som bol chápaný ako „hlásna trúba“ nepríjemností, no dnešné aspekty nepopustia. Pevne verím, že energie, ktoré sa aktivizujú, nebudú mať ničivý charakter, ale budú pôsobiť dynamizujúco. Popoludní dôjde k stretnutiu Marsa so Saturnom na konci prvej tretiny znamenia Strelec. Planéty majú v starých astrologických knihách prívlastky „Malé a Veľké nešťastie, zlo“, a ich spojenie neveští veľa dobrého, lebo ide o mocnú koncentráciu energie. Samotnú konjunkciu by sme mohli chápať aj veľmi pozitívne, keby neboli súčasne obe planéty napojené v napäťovej kvadratúre na Neptúna a nestretali sa v blízkosti hviezdy Antares, najjasnejšej zo súhvezdia Škorpióna, jednej zo štyroch kráľovských hviezd. Význam jej mena je anti Ares, teda Protimars aj z toho dôvodu, že sa svojou červenkastou farbou planéte podobá, ale aj jej zdanlivá jasnosť (patrí medzi najjasnejšie hviezdy našej oblohy) je podobná Marsovi. Ak by malo ich spojenie pozitívny charakter, prospievalo by obchodu. Neptún však aspektáciu rozlaďuje, odvádza od reality, umocňuje škodlivé zvyky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú priateľské a príbuzenské vzťahy, vsadiac všetko na jednu kartu. U vnímavejších jedincov môžeme badať bezhlavé zvyšovanie odvahy a agresivity, ktoré sa striedajú so zdanlivou veľkorysosťou. Pod ich vplyvom máme tendenciu plytvať silami, stávať sa netolerantnými fanatikmi, ktorí svoju jedinú pravdu šíria ohňom a mečom bez akceptácie zákonov.

Na zdraví sa bude zrejme toto spojenie – Mars - Saturn a Mars - Antares – prejavovať takisto a pocítia ho tí, ktorí nedokážu dostatočne racionálne narábať so svojou energiou. Nemôžu sa teda čudovať, ak si porania bojovne vytŕčajúcu čeľusť a prídu pritom aj o zuby, ak v nekontrolovanom boji prídu o zbraňový arzenál nechtov. U mužov môže dôjsť i k zníženiu bojaschopnosti na kolbištiach lásky, rizikovou oblasťou je aj krvný obeh. Nuž, šírka záberu „poškodenia“ je pri týchto „škodcoch“ pomerne veľká. Prevenciou agresivity môže byť užívanie Korolenu alebo Regalenu, na poranené miesta pokožky poradíme niektorý z krémov alebo Cytosan, proti impotencii sa dá použiť celá škála prípravkov Energy, King-Kongom počnúc a výťažkom z kotvičníka končiac (poradie mi vychádza z nástupu prípravkov na trh, nie z ich dôležitosti či využiteľnosti, lebo na každého zaberie niečo iné).

Luna sa počas celého dňa snaží so striedavými výsledkami eliminovať dôsledky dlhodobých prepojení.

Spomínané spojenie Marsa, Saturna so stálicou Antares môžeme zhliadnuť po večernom stmavnutí oblohy po deviatej nízko nad južným obzorom (tri pomerne jasné objekty v neveľkej vzdialenosti nad sebou v poradí odspodu – Antares, Mars, Saturn). Šikovní fotografi v ňom budú mať vďačný objekt.

25.8.št

Ak sa včera snažila Luna zmierňovať účinkovanie negativít, dnes sa bude správať úplne opačne. Deväť minút po pol druhej po polnoci si nabrúsi jazyk vstupom do Blížencov. Pred trištvrte na päť ráno vytvorí kvadratúru tretej štvrti so Slnkom, pôst môžeme zmierniť pomocou zelených potravín firmy Energy, potom nás vtiahne do depresívnych nálad prostredníctvom opozície so Saturnom (a Antaresom), negatívne popracuje s útočnou silou Marsa, aby večer umocnila svoje problematické pôsobenie kvadratúrou voči Neptúnovi. Takému dňu sa občas hovorí „deň blbec“. Počas dňa vytvoria planéty konfiguráciu Veľkého kríža v padajúcich znameniach.

Venuša bude tenziu aspektov umocňovať opozíciou s Chirónom, chcejúc spomenuté previesť do chorobného stavu. Silní odolajú, slabší by mali siahnuť po prípravkoch Energy podľa druhu problémov. Najčastejšie sa budú kumulovať do tráviaceho systému, celej energetickej sústavy, ale môžu vyplývať aj zo zlej hygieny či dlhodobo oslabovanej imunity (konflikt opozície znamení Panna – Ryby). Prípravok Drags Imun patrí medzi tie, ktorých záber je v spojení so spomínanými zelenými potravinami dostatočne širokospektrálny, aby mohol pomôcť pri spomínaných ťažkostiach.

26.8.pi

Dnes upresní svoj kvadrátny aspekt voči Neptúnovi už skôr spomínaný Mars. Planéty nás „oberajú“ o silu, prípadne energiu „ženieme“ nesprávnym smerom, niektorí citlivejší jedinci dokonca môžu trpieť pocitom, že im už pritom nik a nič nedokáže pomôcť. Dôsledkom je potom zanedbanosť či kriminálne konanie, utiekanie sa k omamným látkam a závislostiam rôzneho druhu. Aj sexualita sa poberá pod vplyvom únikov z reality nekontrolovateľnými cestami bezuzdných fantázií, občas až k pocitu straty pohlavnej identity. Zvody dokážu priviesť človeka tiež k nevere alebo do pozície jej obete. Telesným dôsledkom aspektu bývajú problémy, ktorých názvy začínajú písmenom a-, čo v gréčtine znamená ne- - atónia, alergie i anémia. Amputované končatiny sa môžu „ozvať“ fantómovou bolesťou, zvyšuje sa riziko vzniku hematómov už pri slabšom pritlačení, nečudoval by som sa ani príznakom chrípky. Na spomenuté zdravotné problémy niet jednoznačných pomocníkov spomedzi prípravkov Energy. Každý bi si mal „naordinovať“ tie vlastné podľa osobných potrieb. Chirón ani Venuša nebudú stáť večer na našej strane, takže východiskom zo situácie by mohli byť uránske stretnutia so zaujímavými a od závislostí oslobodenými jedincami.

27.8.so

Šesť minút po piatej ráno nachádzame Lunu vo vchode do vlastného domu, do Raka. Zo znamenia sa spája v harmonickom sextile so Slnkom a neskoro v noci v trigóne s Neptúnom. Jeden i druhý aspekt napĺňajú popoludnie príjemnou energiou.

28.8.ne

Po polnoci prechádza Venuša v blízkosti Jupitera, ich rande sa však stráca v žiare blízkeho Slnka. Po stretnutí dvoch „škodcov“, Marsa a Saturna z predošlých dní tak dnes dochádza k spojeniu „Malého a Veľkého šťastia“, ako Venušu a Jupitera nazývali starí astrológovia. Ich kladné pôsobenie mierne narúša opozitný Chirón, priveľmi zdôrazňujúci dôležitosť zdravia, no i tak ich budeme vedieť prijať s veľkou priazňou. V pohnutých chvíľach spojených s množstvom násilenstiev, ktoré sa vo svete dejú, ponúkajú títo dobroprajci mnoho sympatickej energie, ktorá praje vzťahom, umeniu, dobrým nákupom, právnym aktom, budovaniu dôvery, prebúdzajú veselú myseľ, čo je v opozícii voči depresiám každodennosti prepotrebné. Aspekt dostatočne potláča aj negatívne pocity, ktoré by v nás hneď zrána chcel vyvolať Pluto.

29.8.po

Ranné aspekty začínajúceho pracovného týždňa, posledného z prázdninových, nás napĺňajú optimizmom, Luna vytvára harmonické sextily s Jupiterom, Venušou a Merkúrom. Venuša sa stretne v konjunkcii s Merkúrom a pokračuje vo „vysielaní“ príjemných síl, veď sa spoločne postarali aj o dieťa – Hermafrodita, krásneho chlapca s dievčenskými črtami.

Jedenásť minút po desiatej opúšťa Luna svoj domov a púšťa sa na cestu ohnivým kreatívnym Levom.

30.8.ut

Pol hodiny po polnoci sa k Antaresu tesne priblíži aj Saturn. Spomínali sme, že táto konjunkcia, prebiehajúca „v spolupráci“ s Marsom, má pomerne problematické pôsobenie. Dnes to nie je len pre kvadratúru spojenia s Neptúnom, do „hry“ sa zapája aj Slnko, dodávajúce aspektu charakter mocenskosti a hmotného zamerania pohľadu tých, ktorých sa dotýka, teda „mocných“ tohto sveta. Nepríjemným môže byť aj náboženské pokrytectvo, ktoré v súvislostiach nášho geografického priestoru môže viesť nahnevaných jedincov, čo napríklad nejedia niektoré jedlá, k tomu, aby ich požívali a tak sa účelovo stratili v „mase“ terajšej majority.

Po štvrtej ráno aj Venuša mení svoju charakteristiku po vstupe do domovských Váh. Luna sa z Leva pokúša zmierovať Marsa i Saturna, ale neviem, či sa jej podarí „prehlušiť“ ich vplyvný zlostný „krik“, umocňovaný kráľovskou stálicou.

Merkúr sa v Panne cíti pomerne komfortne, veď je to jeho domovské znamenie, tak sa rozhodol, že v ňom ešte chvíľu pobudne a prekontroluje, či poplnil všetky úlohy, ktoré mu znamenie nastolilo. Po tretej poobede sa zastavuje a púšťa do retrográdneho, spätného pohybu.

31.8.st

Dnes by mali končiť prázdniny a zajtra by mali žiaci slávnostne vstúpiť na pôdu svojich škôl. Ale nekoná sa tak a pocit z prvého septembra, ako sme ho zažívali kedysi my, sa dávno vytratil v nánose nových štátnych sviatkov. Takže prázdniny končia de facto až v nedeľu.

Ranný Urán nám dáva najavo, že si máme užívať slobody a voľnosti plným priehrštím.

Luna nám však svojím vstupom do Panny osem minút pred pol šiestou popoludní pripomína nastávajúce pracovné povinnosti.

1.9.št

September sa začína novom, ktorý nastáva tesne po jedenástej predobedom. Takže by to skôr mohlo znamenať predpoludním, pretože obed by sme mali na ceste k zdraviu pokojne vynechať. Popoludní sa chce Luna negatívne vyjančiť, spojac sa v kvadratúrach a opozícii so Saturnom, Neptúnom a Marsom. Takže dobre, že sa začiatok školského roka odkladá o pár dní, lebo ten dnešný by bol plný plaču, hnevu a zlostného škrípania zubov. Až neskorovečerný Pluto pripomína, že nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie, ale že sa to dá pri troche úsilia celkom dobre zvládnuť.

Odporúčaná literatúra s horoskopmi

BIOpototraviny RAJ EZOpress Vzdelávací pobyt Penzión Lagáň Ing. Karel Spilko - Prebuď sa zo snov fyzickej reality ANDĚLÉ A JINÉ BYTOSTI III. Žijí mezi námi. Nejsou lidmi, ale mají lidské tělo. Kurz Jaroslava Chvátala Cesta - Brandon Bays Terapia tmou Terapia tmou

Časopis pro kvalitní život