Horoskopy

Pripravuje astrólog Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie..

Pozrite si akým smerom sa v živote uberať, aby ste zmiernili tie negatívne predispozície, ktoré určuje znamenie v ktorom ste sa narodili a vyhli sa tak zdravotným rizikám:

SLNEČNÉ ZNAMENIA - HOROSKOPY ZDRAVIA

Numerologický a astrologický rozbor
- Povahy žien podľa dňa v dátume narodenia
Stránka s významom mien, orgánovými hodinami, lunárnym kalendárom, čínskym horoskopom, ...

DENNÉ HOROSKOPY PRE VŠETKÝCH:

Zdroj obrázku: Danilo Rizzuti / FreeDigitalPhotos.net

23.5.po

V skorých ranných hodinách zaznamenáme depresivizujúci vplyv Saturna, ktorý pripomína množstvo povinností začínajúceho pracovného týždňa. Urán síce bude chcieť svojou uvoľnenosťou odľahčiť povíkendové chvíle, ale jeho vplyv pocítime až popoludní, takže v zamestnaní nám neveľmi pomôže. Chirón s Lunou pripomenú zábudlivcom, že už dávno neboli v centrách Energy a prípravky sa pomaly ale isto míňajú.

24.5.ut

Koľko paradoxov to vládne v našom živote! Jedným z nich je i oslava dňa národných parkov. Jej účelom je paradoxne zvyšovať záujem o ne, lebo nám ponúkajú na obdiv množstvo špecifických biotopov a ekosystémov, výnimočné prírodné úkazy a prvky, zároveň podporiť ich ochranu a úsilie na zachovanie prírody v jej rozmanitých formách. Chránime ich zrejme tak, že ich postrekujeme rôznymi nebezpečnými chemikáliami, sprístupňujeme desiatkam ba stovkám tisícov „obdivovateľov“ ich najtajnejšie zákutia, narúšame ich intimitu krikom, vreskom, hlukom reprodukovanej hudby, …

Tri minúty po pol ôsmej ráno vidíme Lunu vstupovať do Kozorožca, znamenia, ktoré je pre ňu studeným vyhnaniskom. Šokovaná nevytvorí počas dneška žiadne spojenia s inými archetypmi, takže si budeme môcť „vychutnať“ jej racionalizovane zodpovedné vyhnanstvo. Aj Venuša sa necháva zviesť vzdušnou zvedavosťou dynamických Blížencov, pridáva sa k Slnku, aby rozvírila prírodu rojmi mušiek, včiel, motýľov a iného, zatiaľ človekom nevyhubeného hmyzu, ktorý sa bude snažiť ostošesť oplodniť všetko kvetenstvo, čo nájde, aby sa monsantovské úmysly ziskuchtivcov nemuseli naplniť v tej najhoršej podobe.

Zo znamenia nám núka šarm a zábavné správanie, otvára brány kontaktov, len nech nie sú vzniknuté väzby priveľmi obmedzujúce! V znamení zvedavého vzduchu sa však občas správa ako trblietajúci sa motýlik, ktorého dráha letu sa zdá byť nevyspytateľnou.

25.5.st

Dionýzie sa v starom antickom svete oslavovali koncom marca a začiatkom apríla. Vzhľadom k tomu, že vegetačné obdobie sa u nás oneskoruje o nejaký ten mesiac, oslavujeme patróna vinohradníkov, sv. Urbana, až v poslednej dekáde mája. Je to azda z osláv ponúkaných internetovým kalendárom jediný ešte zmysluplný, lebo je spojený s rozhodnutím obyčajných ľudí. Iné, viazané na „nariadenie“ politikov či plutovských medzinárodných organizácií, strácajú v kontexte dnešného sveta akúkoľvek zmysluplnosť.

Po Slnku sa do opozitného postavenia voči retrográdnemu Marsovi dostáva aj Venuša a dnes tento aspekt vrcholí. Na osobnej úrovni sa dokáže prejaviť náročnosťou a agresivitou, netaktnosťou a pritom hlavne v sexuálnej oblasti veľkou nespokojnosťou. Do protikladu sa dostáva erotická nežnosť, charakterizovaná Venušou, s drsnou agresivitou sexuality Marsa. Aspekt má síce provokatívny charakter, takže streda by jeho prostredníctvom mohla naplniť svoje posolstvo, no efektívne ho dokážu využiť len silné osobnosti. „Efektívne“, ba až afektívne zase tí, čo sa zamilovali do drsnosti, sily a rýchlosti – borci „lásky“. Ich agresivita, a je jedno, či sú v mužskom či ženskom tele, býva často zásterkou povrchnosti, neistoty a nedôvery voči opačnému pohlaviu.

Chvalabohu, že nie je sobota, kedy sa zvyšuje frekvencia sobášov, lebo tieto by symptomaticky mohli utrpieť a rozvodoví úradníci by už v neďalekej budúcnosti mohli mať plné ruky práce. Aspekt nepraje ani obchodným a peňažným záležitostiam, tobôž nie spotrebe, ale ani návrhom dobrých nových zákonov (u nás hlavne takých, ktoré ponúka opozícia, aj keby boli neviem ako dobré a vyhovujúce všetkým – z princípu!). A tie, ktoré sa predsa len odsúhlasia, vstupujú do spoločenského života s biľagom oslabenia konjunktúry.

Aspekt sa môže premietnuť aj do kultúry. Praje divácky neúspešným dielam, ktoré sa ale stávajú víťazmi festivalov. Návštevnícky ziskové a často veľmi kvalitné sa však na oficiálne prehliadky pod vplyvom planetárneho spojenia nedostanú.

Ráno je príjemné, vnímavosť zvyšuje Neptún, pocit radosti Jupiter a spolu s Merkúrom nás lákajú do obchodov urobiť dobrý nákup, čím sa stavajú do silovej polohy odporujúcej venušansko-martickému vplyvu.

Počas popoludnia sa Luna priblíži k Plutovi, aby prostredníctvom harmonických väzieb umožnila aspoň načas uvoľniť skôr spomínané tenzie. Spolu s ďalšími „bohmi“ astrologického panteónu umocňuje harmonickú a provokatívnu konšteláciu „šarkana“, v ktorej sa energia veľkého zemského trigónu medzi Jupiterom, Plutom a Merkúrom posilňuje Neptúnom.

26.5.št

Harmonizujúcu silu zo včerajška stáca Luna už v skorých ranných hodinách, kedy sa necháva Uránom vyprovokovať k neuváženým činom. Počas ranného vstávania budeme jej vplyv pociťovať prostredníctvom pocitov nervozity a skratových situácií. Hádkam s rodinnými príslušníkmi predídeme skorým odchodom, no pokiaľ ideme do roboty autom, rátajme s možnými dôsledkami nervných reakcií ďalších vodičov.

K včerajšiemu spresnenému vzťahu Venuše s Marsom sa dnes pridáva ďalší, oveľa mocnejší pre svoju dĺžku trvania. Je to aspekt medzi Jupiterom a Saturnom. Pretrváva od konca februára a pociťovať ho budeme ešte aj v prvej dekáde júla. V minulých rokoch (september – december 2014 a júl – september 2015) bola kvadratúra medzi týmito planétami o to úpornejšia, že prebiehala počas recepcie Pluta so Saturnom. Tentoraz Saturn tranzituje Strelcom, takže by sa aspekt nemal dotýkať temných síl nevedomia, ale hľadania filozofických východísk zo situácie, do ktorej sa civilizácia dostala. Keď Strelcom prechádzal Pluto, hľadali sme absolútnu spravodlivosť na odstráneniesvetového terorizmu. Teraz, keď vieme, že sa veci majú predsa len inak, nájdeme azda dosť síl na nájdenie spravodlivého odhalenia a pomenovania skutočného „nepriateľa“, a budeme si vedieť s ním poradiť. Saturn bude v znamení filozofie a spravodlivosti do konca roka 2017, takže času na to budeme mať azda dosť!

Dnešná kvadratúra by mala byť akýmsi repetitórnym prvkom, pomocou ktorého nájdeme dostatok síl na opätovné nastoľovanie práva, spravodlivosti na všetkých možných úrovniach ľudskej spoločnosti, na odstránenie rizík vojnových konfliktov. Len s financiami to asi ešte nebude také jednoduché. Aspoň podľa súčasnej situácie u nás to nevyzerá, že by bolo došlo volebnými zmenami k nejakej náprave. Ani vedúci činitelia však nebudú mať na ružiach ustlané!

Štyri minúty pred pol piatou poobede Luna vstúpi do Vodnára, aby odtiaľ vytvorila dvojicu harmonických vzťahov s Merkúrom a Venušou. Bude tým odľahčovať tiaž energií druhej polovice týždňa. Pomôže nám rozrozprávať sa a povenovať sa blízkym.

27.5.pi

Ktovie, či sa bude mnohým chcieť na konci pracovného týždňa vyzvať pod vplyvom dnešného medzinárodného dňa potenciálnych súperov k výrazným športovým výkonom, trvajúcim aspoň 15 minút. Zrejme budem musieť vyzvať sám seba.

Mars sa vracia po relatívne krátkom čase v Strelcovi opäť domov poobede vstupuje v retrográdnom pohybe do Škorpióna, znamenia, ktoré opustil začiatkom marca. Bude zrejme chcieť pomáhať Saturnovi pri plnení jeho spravodlivých zámerov mobilizáciou všetkých duševných i telesných síl.

Luna sa v spolupráci so Saturnom postará o to, aby sme našli dosť energie na zvládnutie úloh konca pracovného týždňa. Pokiaľ sa vyberieme k večeru na stretnutie s priateľmi, dajme si pozor na jazyk. Merkúr nás bude provokovať k jeho prílišnému rozviazaniu.

Odporúčaná literatúra s horoskopmi

BIOpototraviny RAJ Seminár Jaroslava Chvátala EZOpress Kurz Jaroslava Chvátala Júlia Sellers: Seminár o mimotelových zážitkoch Cesta - Brandon Bays Terapia tmou Časopis pro kvalitní život