Horoskopy - Regeneračné centrum EZOfit - Biopotraviny, Ezoterika, Doplnky výživy
Regeneračné centrum EZOfit Košice, Komenského 3: Máte zdravotné problémy? Poradíme Vám. Terapie, alternatívne a prístrojové vyšetrenia, prednášky, semináre, kurzy a výstavy.

Horoskopy

Pripravuje astrólog Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie..

Pozrite si akým smerom sa v živote uberať, aby ste zmiernili tie negatívne predispozície, ktoré určuje znamenie v ktorom ste sa narodili a vyhli sa tak zdravotným rizikám:

SLNEČNÉ ZNAMENIA - HOROSKOPY ZDRAVIA

Numerologický a astrologický rozbor
- Povahy žien podľa dňa v dátume narodenia
Stránka s významom mien, orgánovými hodinami, lunárnym kalendárom, čínskym horoskopom, ...

 

DENNÉ HOROSKOPY PRE VŠETKÝCH:

Zdroj obrázku: Danilo Rizzuti / FreeDigitalPhotos.net

13.1.so

Merkúr sa stretáva v týždňovej konjunkcii so Saturnom, a ako sme spomínali, dodáva sila prísneho starého učiteľa jeho voľnomyšlienkárstvu prísne hranice a hĺbku. Jasné a logické myslenie však počas víkendu využije len niekoľko jedincov, možno študenti a praktickí filozofovia. Lebo dnes sa málokto chce vážne zamýšľať nad funkciami života, prostredia, v ktorom existujeme, ba dokonca prevažná väčšina konzumentov „systémového odpadu„ odmieta myslieť vôbec. Takí si obmedzenia planetárneho spojenia a jeho zodpovedného zamerania ani nepovšimnú, nahradiac ho lacnou šou a „radostnými zážitkami“, ktoré sú im zo všetkých strán úspešne vnucované. Pre nich by boli azda najvyhovujúcejšie Bradburyho telesteny (tým, ktorí netušia, o čom hovorím, ale chcú sa dozvedieť viac, odporúčam prečítať dielko tohto autora s názvom 451 spupňov Farenheita). Inak by im do sveta požívania mohol vniesť zmätok Neptún.

Z dlhodobých aspektov dnes vrcholí kvadratúra Venuše s Uránom. Je to jeden z tohoročných víkendových dní, počas ktorých neodporúčam vstupovať do manželských zväzkov. Venuša síce cíti zodpovednosť za partnerstvo, no Urán tieto pocity narušuje túžbami po slobode, prípadne zo vzťahov vypúšťa dôležitý element - ľúbiace srdce. Iste, mnohí starší napovedia – láska predsa pri zodpovednom prístupe k partnerstvu môže prísť neskôr, no v dnešnom uponáhľanom čase akoby žiadne „neskôr“ pre hľadanie skutočných hodnôt nejestvovalo. Preto aj moje neodporúčanie sobášov. Tým, ktorí nedokážu takéto myšlienky prehltnúť, môžem odporúčať Spiron, Relaxin, prípadne natrieť si zónu srdcovej čakry Droserinom.

14.1.ne

Urán dnes od rána poskytuje dostatok nápadov, ako by sme mohli stráviť aspoň druhý z víkendových voľných dní.

Pár minút pred trištvrte na deväť večer vstupuje Luna na pôdu svojho citového „vyhnanstva“ a pridáva sa k pätici planét v Kozorožcovi. Sila znamenia je v takých chvíľach nadmerne posilnená, ba môže pôsobiť až ťaživo. Veď viac ako polovica klasických astrologických planét zosilňuje ťažkú zemskú energiu. Praktickosť a pragmatickosť myslenia môžu zaťažiť prvky konzervativizmu a demagógie, lipnutie na pracovných postupoch na základe životných skúseností, ktoré už nemusia mať v dnešnej dobe opodstatnenosť. Povinnosti, ktoré inak plníme s poznaním ich potrebnosti, nás dokážu pohltiť zacyklenými monotónnymi postupmi. Konkurencia prerastá cez hlavu a dovádza mnohých až do depresívnych pocitov neschopnosti odolať jej tlaku. Emočný svet je zahltený nadbytočne zodpovednou racionalitou. A tak sa nečudujme, keď sa nejednému človeku pod prílišným tlakom okolností podlomia kolená, beznádej ohne chrbát a vyvolá pocit bezútešnosti. Len silného také množstvo energie planét posilní! Pretože prijatie zodpovednosti a obmedzení je mocnou školou a každé „poleno“, ktoré je mám hodené pod nohy, môže poslúžiť ako ďalší stupienok schodiska, ktoré si máme vybudovať, aby sme v procese individuácie mohli vystúpiť na osobný vrchol. Pre slabých je jednoduchšie prežiť takéto zaťažkávajúce „štúdium“ v rezignácii utrpiteľského ničnerobenia. Alebo prijať ponuku Renolu a Artrinu.

15.1.po

Veľa sa toho zmenilo vo svete našej armády od doby, kedy som i ja patril medzi tých, čo „museli“ istý čas nosiť zelenú uniformu. Podliehali sme ministerstvu národnej obrany, chrániac tak národné záujmy a ochraňujúc národ, ktorý žil v priestore nášho štátu. Dnes sa prídavné meno „národnej“ stratilo kamsi do neznáma a žoldnieri, slúžiaci v armáde obraňujú cudzie záujmy na cudzích územiach. Aj národ sa v istom momente začal vytrácať. No čím ďalej, tým viac našincov si uvedomuje, že potrebujeme chrániť predovšetkým naše národné záujmy a istoty a mnohým sa koncepcia armády, podliehajúcej cudziemu veleniu, páči menej a menej. Aj svetový deň armády nasvedčuje tomu, čo som spomenul. Podľa globalizačných zámerov by mala slúžiť svetu, nie národu, národom, štátom. Ale keď svetu, kto je v ňom vlastne priateľom, kto patrí k „druhej strane“? (Azda ufóni, marťania, mimozemšťania?) Mám dilemu!

Slnko vytvára s Chirónom sextil, harmonický aspekt, pomáhajúci liečiť zranené duše i telá. Sú to dni úľavy a úspešných zákrokov pre zlepšovanie zdravia.

Ranný Merkúr nám pomáha udržať reč v racionálnych brehoch, v Kozorožcovi si kontroluje slovosled i logiku vypovedaného. Takže pokiaľ chceme niekomu niečo vysvetliť, čo sa i nám zdá pomerne zložité, urobme to teraz a možno budeme prekvapení, ako dobre nám to ide. Večerný Neptún umožní aj svetské vidieť duchovnými očami. Sme vnímavejší voči umeniu, dobrej hudbe (čím nemyslím nižší populár a môdne populárne trendy, ktoré prevládajú vo väčšinových médiách), poézii, umeleckému filmu. A ten sa v ostatnom čase objavuje na obrazovkách televízorov v čoraz hustejšej frekvencii, čo je veľmi pozitívne.

16.1.ut

Jupiter sa po pomerne dlhom čase dostáva v ostatných dňoch do konštruktívneho dialógu so svojim podsvetným bratom. Chcú v nás prebudiť vnútorné sily, majúce transformatívnu silu. Dlhodobý, niekoľkoročný vplyv Urána na boha podsvetia Pluta prebudil temné sily, ktoré začali nekontrolovane túlať svetom. Jupiter sa pokúša v relatívne krátkych no výrazných obdobiach o nájdenie právnych normatívov pre tieto anarchistické prejavy. Tak tomu je i teraz, pritom má pri sebe pomocníka, bojovníka Marsa, ktorý mu nedá pokoj a podpichovačne ho upozorňuje na neduhy, ktoré sa vo svete nahromadili. Je čas veľkých finančných transakcií a uzatvárania dobrých medzinárodných zmlúv. Mars sa však vie správať dosť nevyberane, takže dosahovanie dobrých výsledkov podporuje aj násilnou formou. A „veľký manipulátor a diktátor“ Pluto mu nechce odporovať.

Luna sa dnes naplno angažuje v úsiliach spomínanej trojice, tvoriac s nimi harmonické väzby. Až neskoro večer rozbúri pokojnú hladinu výmyselník Urán nepredvídateľnými provokáciami. Ak sa chceme vyhnúť situáciám, na ktoré nebudeme vôbec pripravení, zalezme pod perinu a vypnime aj elektrické prístroje. Elektrinu a elektroniku totiž Urán ovláda.

17.1.st

Prvý úplný lunárny cyklus začne dnes po štvrť na štyri v noci, kedy nastane nov na posledných stupňoch Kozorožca. Ráno sa stretne Luna s Venušou a obe by priali zažiť nejaké pletky lásky, keby sa to nedialo v obklopení kontrolnou energiou zemského znamenia, z ktorého Luna dve hodiny nato po pol desiatej ujde do Vodnára. Venuša si musí počkať do zajtrajška.

18.1.št

O trištvrte na tri po polnoci vidíme Venušu usmievať sa pri vstupnej bráne Vodnára. Kozorožec jej veľa úsmevu nedoprial, pobyt v znamení bol však pre bohyňu, ktorá si rada užíva, dobrou školou sebakontroly, lebo ani ona by sa bez nej nedokázala rozvíjať. Vo vodnárskom vzduchu sa jej bude dýchať voľnejšie, nakoľko je jej vlastnejšia nekonvenčnosť, než prísne obmedzenia. Pod jej vplyvom si nedáme nič vnucovať, a nielen v láske, lebo budeme pociťovať potrebu slobody môcť kedykoľvek odísť zo vzťahov, spolkov, štruktúr, ktoré by nás chceli obmedzovať a neprijímali by nás ako rovnocenných, rovnoprávnych partnerov. O pár dní sa k nej pripoja Slnko a Merkúr s chuťou deklarovať tieto pocity.

Mars sa pripája k Slnku a Chirónovi v ozdravnej výpomoci.

19.11.pi

Posledný deň pracovného týždňa bude mať pomerne polemický charakter. Urán v nás vyvoláva pocity oslobodenia sa od povinností, no Mars nájde kdejaké zámienky k zvyšovaniu hlasu, tlaku, k búchaniu do dosky pracovného stola. Nenechajme sa vyprovokovať nikým a ničím k agresivite, nekazme si prichádzajúci víkend.

Štyri minúty pred pol desiatou večer sa Luna presúva do „mokrých“ Rýb.

20.1.so

Spojenie Merkúra s Neptúnom má silno inšpiratívny charakter. Jazyk sa pod ich pozitívnym vplyvom stáva poetickejším, chápeme metafory, ktorým inak ani za svet nerozumieme, otvára sa pre nás svet inšpirácie, rozprávky.

Deväť minút po štvrtej nadránom vstupuje Slnko do druhého zimného znamenia, aj keď sa to akosi nezdá. Akoby nebolo poriadne vstúpilo ani do toho prvého. Obdobie Vodnára bolo kedysi typické holomrazmi. K snehu napadanému v decembri a prvej polovici januára už ďalší nepribúdal, len prituhlo. Nuž neviem, či v našej „tekutej“ dobe sa ešte budeme môcť riadiť podľa týchto zákonitostí a poznania našich predkov, ktoré sa odrážalo i v astrologických výkladoch.

Ranné „strašenie“ Saturna asi nepocítime, keď sa budeme prebúdzať, ho už bude veľmi málo. Zato večernú imaginatívnosť a preduchovnenosť Neptúna môžeme prežívať naplno. Veď je sobota a svet ponúka kopec kultúrnych zážitkov, kde sa bude môcť energia „pána vôd“ prejavovať.

21.1.ne

Nedeľa sa bude niesť na príjemne kolísavo plynúcich vodách Rýb, z ktorých vytvára Luna harmonické väzby na Merkúra, Pluta a Jupitera. Je len na nás, kam sa nimi necháme vmanipulovať, doplaviť.

22.1.po

Ráno nového pracovného týždňa začíname s Lunou v Baranovi. Do znamenia podnetného ohňa vstupuje tri minúty pred pol ôsmou. Počas predpoludnia nás oblažia spolu so Slnkom harmonickými silami. Popoludnie bude trochu problematickejšie, Saturn nás bude odvádzať od plnenia povinností, možno sa prejavia i pozostatky víkendových flámov či športovania.

Večerné chvíle rozjarí aspekt Luny s Venušou, ktorý nás môže opäť vtiahnuť do víru radostí tela i duše. Nuž, občas si treba dopriať aj repete.

Odporúčaná literatúra s horoskopmi

EZOpress BIOpototraviny RAJ
Časopis pro kvalitní život