Regeneračné centrum EZOfit Košice, Komenského 3: Máte zdravotné problémy? Poradíme Vám. Terapie, alternatívne a prístrojové vyšetrenia, prednášky, semináre, kurzy a výstavy.

Horoskopy

Pripravuje astrólog Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie..

Pozrite si akým smerom sa v živote uberať, aby ste zmiernili tie negatívne predispozície, ktoré určuje znamenie v ktorom ste sa narodili a vyhli sa tak zdravotným rizikám:

SLNEČNÉ ZNAMENIA - HOROSKOPY ZDRAVIA

Numerologický a astrologický rozbor
- Povahy žien podľa dňa v dátume narodenia
Stránka s významom mien, orgánovými hodinami, lunárnym kalendárom, čínskym horoskopom, ...

 

DENNÉ HOROSKOPY PRE VŠETKÝCH:

Zdroj obrázku: Danilo Rizzuti / FreeDigitalPhotos.net

27.9.ut

Oj, to bolo kedysi slávy, keď mala „modrá armáda“ svoj sviatok. V železničiaroch vtedy oscilovala stavovská, profesijná hrdosť. Nuž, tie časy dávno minuli. Železnica sa v rámci kapitalistickej reštrukturalizácie „rozbila“ na množstvo častí, osobná sa oddelila od nákladnej, koľaje spravuje niekto iný, vozne zas ďalší, takisto budovy, … a to všetko v záujme tých, čo zatúžli jednoduchšie a nekontrolovateľnejšie kradnúť. Ak sú oni predstaviteľmi železničiarov, isto budú dnes môcť oslavovať svoje kontá. Tí ostatní s obavami sledujú znižovanie počtu pracovných miest. Strach zo straty však omína jedných i druhých.

Mars sa predpoludním presúva do Kozorožca. Ak v Strelcovi zaujal pozíciu križiackeho bojovníka za správnu ideu, v zemskom znamení, ktorým sa bude pohybovať do prvej novembrovej dekády, zmení svoju pôsobnosť. Po väčšinu tranzitu Kozorožcom bude v disharmonických kvadrátnych spojeniach s Jupiterom a po stretnutí s Plutom naviaže kvadratúru aj s Uránom. Môže sa do odraziť v „zdrsnení“ situácie. Jeho energia vnúti „nemocným mocným“ nemilosrdné bezohľadné nasadenie síl. A ťažko bude presviedčať niekoho, kto prijme Marsovu achilovskú vzdorovitosť, o iných pravdách. 

Predpoludním Urán prehovára Lunu, aby spravila niečo príjemne bláznivé, netradičné, čo prekvapí aj samotného aktéra.

Pred trištvrte na dvanásť nachádzame Lunu pri vstupe do Panny. S praktickou energiou zemského znamenia budeme môcť rátať od samého rána. Najlepšie ju využijú obchodníci, učitelia, úradníci, dokonca aj spisovateľom môže ponúknuť istú mieru inšpirácie.

 

28.9.st

Ak by rodičia školopovinných detí využili ponuku Svetového dňa za právo vedieť, isto by sa z „konšpiratívnych“ stránok internetu dozvedeli o nápoji – potravine, ktorá sa núka ich ratolestiam pod názvom mlieko, informácie, ktorých „nepravdivosť“ vyvracia smatánka našich súčasných národných „pravdovedomcov“. Tieto zvesti by ich viedli k nepodávaniu mlieka v takých dávkach, ako je to „znalcami“ v oblasti správnej výživy odporúčané. Prestali by seba aj deti napchávať množstvom tavených syrov, neživých jogurtov s neobmedzenou životnosťou a podobnými nezmyslami. Aj keď má aj mlieko (spolu s besnotou) dnes svoj svetový deň.

Luna v spolupráci s Venušou praje obchodníkom i racionálne naladeným milencom.

Neskoro popoludní a večer sa nebude správať veľmi zmierlivo, nakoľko spolu so Saturnom a Neptúnom vytvoria napäťovú T-kvadratúru, ktorá nás bude sprevádzať na ceste do postelí. Tým, ktorí mávajú občas mátožné sny, dovádzajúcich do bezvýchodiskových situácií plných močiarov, temnoty a besov, by som odporučil chmeľovo-valeriánový čaj. Močiare nebudú také hlboké a nepriechodné, temnota zosvetlie, besi sa schovajú za najbližšie nebezpečné bralo. A ráno sa možno prebudíme do príjemného štvrtkového svetla.

 

29.9.št

O tých, ktorých by nočné mátoženie zmohlo, sa dnes postará patrón chorých, svätý Michal. Ak by však mal priveľa práce, isto nás pocity rozladenosti privedú do najbližšieho centra Energy, alebo aspoň na internetové stránky firmy, aby sme si nechali poradiť, čo s tým. Luna, ktorá sa dopoludnia stretáva s Merkúrom v Panne nájde isto ten najsprávnejší prípravok. V hľadaní jej pomôže i Chirón z opozitného znamenia Ryby, súc naladený na jemnohmotný svet, oblasť energií a informácií čakrového, meridiánového rozpoloženia.

 

30.9.pi

Osem minút pred desiato predobedom vidíme Lunu vstupovať do vzdušných partnerských Váh. Popoludní sa stretáva s Marsom v napäťovej väzbe a o čosi neskôr v konjunkcii s Jupiterom. Dnes by mali kvôli tomuto spojeniu otvoriť len tie herne, do ktorých chodia takí, čo im na nejakej tej tisícke nezáleží. Ostatné hráčske brlohy by mali ostať zatvorené, aby hazardéri neprišli aj o posledné gate a ich rodinám aby zostalo aspoň na skyvu chleba.

 

1.10.so

Z pohľadu mnohých mladých by sa dnešný sviatok dal vyjadriť „bonmotom“: mrtvolo, vrať se do hrobu! Medzi týchto mladých patrí aj množstvo čelných predstaviteľov štátu. Aspoň tak to vyzerá z pohľadu dnes sláviacich. Svoj medzinárodný deň majú staršie osoby. Dnes slávim trojnásobne, nakoľko patrím aj medzi velebených a oslavujúcich vegetariánov a tiež mám rád dobrú hudbu.

Jedenásť minút po druhej po polnoci sa Luna priblíži “na dohľad“ k Slnku, novom začína ďalší lunárny cyklus. Azda by bolo vhodné, aby dnešok slávili s vegetariánmi aj zarytí mäsožravci a vypustili z jedálneho lístka aspoň jeden mäsitý chod. Čo tak dať si na obed vyprážaný syr so šunkou? V reštauráciách patrí, paradoxne, toto jedlo do oddielu bezmäsitých. Chachá!

Predpoludňajší sextil Luny so Saturnom nám umožní vytrvať i pri domácich prácach a prijať zodpovednosť za ich výsledok. Poobedňajší Pluto dovedie mnohých na scestie manipulácie, pričom je jedno, či sú aktérmi či pasívne prijímajúcimi obeťami obsedantných tendencií. Vždy je s tým spojený konečný nepokoj, neuspokojenosť z konania.

Ešte, že sa v ostatných dňoch zosilňuje harmonické spojenie Venuše s Neptúnom prostredníctvom trigónu. Planéty prebúdzajú mocné naladenie sa na okolie, stotožnenie sa s dušami druhých a pochopenie  ich potrieb aj bez slov. Partneri prežívajú veľkú oddanosť voči sebe a sú ochotní obetovať sa pre druhého. Je čas sobášov skutočne zaľúbených párov, romantických prejavov lásky. Muzikanti, tanečníci, výtvarníci, fotografi – prosto všetci umelecky cítiaci majú dnes svoj kozmický sviatok.

 

2.10.ne

Nenásilie a hospodárske zvieratá nejdú zdanlivo dokopy. Ale len zdanlivo, a tí, čo chápu hlbšie súvislosti sveta, tomu rozumejú aj bez mojich komentárov. Nepotrebujú ani Merkúra s Chirónom, ktorí o obete a sebaobete hovoria z protiľahlých znamení služby – Panny a Rýb pod vplyvom provokatívneho aspektu.

Pre tých, ktorí pracujú so slovom v akejkoľvek podobe, jedna stará múdrosť, ktorú vraj vyslovil G. B. Shaw a dnes ju Merkúr s Chirónom a Luna s Uránom znásobujú svojimi opozíciami: Rana spôsobená slovom zasiahne vždy hlbšie,ako rana spôsobená mečom.

Tri minúty pred trištvrte na desať večer vstúpi Luna do citlivého Škorpióna.

 

3.10.po

Zlodej kričí – chyťte zlodeja! Aspoň tak vyzerajú snahy „mocných“ o riešenie situácie s utečencami v súčasnom svete. História sa nedá oklamať, no podlžnosti, ktoré boli vytvorené v mocenských dejinách plných násilia a zlodejstiev, sa snažíme riešiť nezmyselným pseudohumánnym prerozdeľovaním azylantov namiesto toho, aby sme vrátili dôstojnosť ľudským sídlam, z ktorých odišli, v ich pôvodnom prostredí, ako to žiada aj dnešný svetový deň.

Dnes sa Luna vynasnaží naplniť deň príjemnými energiami. Najprv aktivačnou v spolupráci s Marsom, popoludní duchovnou neptúnskou. Večer spolupracuje s Venušou, aby nás obohatili silou lásky.

4.10.ut

Dnešný deň je pripomienkou potreby ochraňovať prírodu, zvieratá a jeho patrónom je František z Assisi. Jednou z myšlienok, ktorými sa dostal do povedomia a ktorá plne súvisí s oslavou jeho vzťahu k svetu je i táto:

"Pamätaj si, že keď opustíš tento svet, nemôžeš si vziať so sebou nič, čo si získal, iba to, čo si dal: plné srdce obohatené úprimnou službou druhým, láskou, obetavosťou a odvahou."

František je známy nielen tým, že rozumel prírode, a ona rozumela jemu, ale aj svojou chudobou a radosťou zo života oslobodeného od majetku. Aj dnešné aspekty akoby chceli sláviť tieto idey. Harmonicky pôsobiaci archetyp Chiróna pripomína našu väzbu k prírode a sextil Slnka so Saturnom upomína na potrebu vyzretosti každého nášho kroku, ale i vedomého uskromnenia. Pod ich vplyvom dokážeme pozrieť realite do tváre a prijať aj obmedzenia ako dôležitý aspekt nášho rastu k zodpovednosti.

 

5.10.st

Ak dnes budú učitelia oslavovať ich UNESCOom prijatý sviatok, mali by si najskôr preštudovať Chartu učiteľa, ktorej prijatie stálo pri zrode osláv. Mnohí by zapochybovali, či je dôvod oslavovať.

Ranný Merkúr stojí na strane kantorov, ba aj vstup Luny do energetického poľa Strelca – filozofa pred pol jedenástou a jej stretnutie s Jupiterom, vládcom znamenia, je dôvodom na slávnostný obed. Žiaľ, vesmírne energie učiteľa nenakŕmia, nedajú mu pocit plného spoločenského docenenia.

Venuša s Plutom nabádajú systém, aby bol voči pedagógom ústretovejší, ale ten, žiaľ, núka len „omrvinky z koláča“. A ktovie, ako mocní prijmú ponuku planét k mierovým rokovaniam, keď sa zaktivizovala takisto mocná kvadratúra Marsa s Jupiterom, ktorá sa začala rozvíjať v polovici septembra, dnes vrcholí a jej účinkovanie oslabne až koncom októbra. Planetárne spojenie aktivizuje hráčov a špekulantov, ktorí vsádzajú všetko na jednu kartu. To nie je dobré pre jednotlivcov, ani pre veľké zoskupenia, lebo hrozí riziko nárastu agresivity v prípade strachu z možnej prehry. Strach následne provokuje ďalší nárast útočnosti. Dogmatickí fanatici savonarolovského charakteru sa stávajú tribúnmi jediných právd a v posvätnom hneve sa stávajú misionármi bojujúcimi ohňom a mečom, pričom sú ochotní prekračovať všetky zákony. Majú totiž pocit, že účel posväcuje a ospravedlňuje všetky použité prostriedky. Konflikty môžu postihnúť svet práva a právnikov, oblasť zdravotníctva, zvyšujú náklady na armádu, hrozia otvoreným konfliktom. Budeme schopní v konfrontačnom priestore dnešného sveta odolávať pokušeniam? (Útočník Mars sa v najbližších dňoch stretne v konjunkcii aj s vládcom podsvetia Plutom a v disharmonickom aspekte s Uránom, aby otvoril tému rozporov pretrvávajúcu posledné roky.)

Hnev a zlosť, ktoré sú poškodzujúcimi emóciami spojenými s meridiánmi živlu dreva, zamedzíme alebo ľahšie zvládneme Regalenom

 

6.10.št

Ranné „motýle v bruchu“ prebúdza Neptún, no pocity neistoty postupne vytlačí pozitívny kontrolný mechanizmus konjunkcie Luny so Saturnom. Neponúknu síce úsmev na pery, ale posilňujú zodpovednosť. Aj Slnko sa zúčastňuje pozitívnym lúčom optimizmu na úspešnom prežití vstupu do druhej polovice týždňa.

 

7.10.pi

Usmievajme sa! Priateľov tým potešíme a možno ich takisto rozosmejeme, neprajníkov zneistíme, a možno sa tiež usmejú. Aj to by mohlo byť cieľom dnešného sviatku úsmevu.

Chirón sa možno bude chcieť zrána podieľať na tom, aby s úsmev zmenil na bolestínsky úškľabok, ale silní jedinci prekonajú jeho vplyv aj pod vplyvom bláznivo oslobodzujúceho Urána.

Merkúr sa predpoludním zbavuje panenskej racionálnej odmeranosti, vo Váhach sa bude snažiť v najbližších dňoch vniesť do reči a myslenia harmóniu, slovo používať hravo a s citom. V znamení praje diplomatom a všetkým, ktorých preslovy sú spojené s nezraňujúcou kritikou. Pri Marsovom pôsobení v Kozorožcovi bude jeho harmonizujúca sila veľmi potrebná. Azda pomôže čiastočne vyvážiť aj napätia, spôsobené škodiacou kvadratúrou medzi Slnkom a Plutom. Túžba po moci a ovládaní sa pod ich vplyvom zväčšuje do ťažko únosnej miery, lebo pripútať si a vytvoriť závislosť nie je len záležitosťou drog, ale aj jedincov, ktorí si namýšľajú, že sú pre svet podstatnejší než iní. Najhoršie je však to, že práve takí (hlavne ak oplývajú nekontrolovateľným bohatstvom) majú tendenciu stať sa „dôležitou“ súčasťou veľkej mašinérie systému. A „slabý“ svet obyčajných ľudkov sa nechá materiálne ovplyvniť, kontrolovať a vykorisťovať. Aj prežívanie sexuality býva aspektom dovádzané do extrému, a v prípade, že nie je krajnými zážitkami uspokojené, upadá do ťažkých depresií. Následne trpí zóna panvového dna, močovopohlavný, tráviaci a vylučovací systém, dokonca sa môžu objaviť aj sebapoškodzujúce autoagresívne ochorenia. Škála prípravkov Energy na uvedené ťažkosti je taká široká, že nájsť jednoznačne pôsobiaci prostriedok pomoci je nesmierne ťažké, treba sa poradiť so skúsenými firemnými poradcami.

Deväť minút po pol jedenástej v noci Luna vstupuje do Kozorožca.

 

8.10.so

Náš vzťah k odchodu z tohto sveta sa za stáročia menil. V súčasnosti sa vo „vyspelých spoločnostiach“ deje poväčšine v smútku a často hrôze samoty hospicov, nemocníc, v otupenosti utišujúcich prípravkov. Nie, nie som zástancom plného prežívania „darov“ utrpenia, len si myslím, že to telesné je mnohokrát menšie než martýrium odlúčenosti od najbližších. Dnes je Svetový deň hospicovej a paliatívnej starostlivosti.

Neúprimnosť a požadovačnosť sú vlastnosti, ktoré sa v nás prebúdzajú pod vplyvom neharmonického spojenia Luny s Jupiterom. Efekt ich pôsobnosti sa často rozhojňuje arogantnosťou, sebapreceňovaním, emocionálnym preháňaním. Ešte šťastie, že aspekt pretrváva len niekoľko hodín a popoludní budeme môcť lenivosť a pohodlnosť prekonať s pomocou akčnej martickej energie. Neptún ponúka možnosť navštíviť terapeuta (ak sa nájde taký, čo pracuje aj po víkendoch), hlavne v takom prípade, ak potrebujeme dobiť odplavený energetický potenciál, Luna dorastá.

 

9.10.ne

Starí rodičia už dávno stratili v mnohých rodinách štatút skúsených ľudí, ktorí dokážu rodine pomôcť dobrou radou. Jedinou pomocou, čo sa od nich očakáva, je finančná, poprípade ich domácnosť funguje ako odkladisko vnúčat. Nuž, je to nedôstojné postavenie, ale zrodila ho doba, ktorej oni sami vo svojej dobroprajnej naivite pomohli k nástupu. Nezabúdajme na nich a nezhadzujme v návale vlastných požívačných potrieb ich ľudskú dôstojnosť. Dnes majú svoj deň.

Stretnutie Luny s Plutom nezaevidujeme, odohrá sa dávno pred naším prebudením. Registrovať však budeme kvadratúru prvej lunárnej štvrti, ktorá by mohla do ranných rituálov vniesť určitý zmätok a napätie. Jej posolstvom je pravidelné dodržiavanie pôstnych opatrení, ako to navrhuje joga.

S Venušou nám bude na poludnie príjemne a veselo, obednú prestávku by sme mali prežiť v spoločnosti milých ľudí, a keď sme v pôste prísnejší, tak niekde v parku na lavičke, prípadne pri nápoji, ktorým naplníme pitný režim. Telo sa nám v spolupráci s Chirónom odvďačí príjemnými pocitmi v druhej polovici dňa, takže nepocítime ako negatívny ani tlak Urána, ktorý sa pokúsi vyprovokovať nás k neuváženým činom.

 

10.10.po

Skúsme aspoň dnes odolať pokušeniam a vábeniu meinstímových médií, počúvajme liečivú hudbu, ak už nie sme schopní načúvať tichu, v ktorom sa ozývajú vnútorné hlasy plné nepokoja. Oslávime tak dôstojne dnešný svetový sviatok duševného zdravia a európsku oslavu depresie.

Dostatočným pomocníkom na ceste k oslobodeniu sa od mediálnych závislostí, spôsobujúcich ťažké duševné traumy, nám bude Luna, vstupujúca po pol deviatej ráno do slobodomyseľného Vodnára.

Večerný Merkúr a po ňom aj Jupiter nám pomôžu pookriať z tenzií prvého dňa nového pracovného týždňa.

Odporúčaná literatúra s horoskopmi

BIOpototraviny RAJ EZOpress Vzdelávací pobyt Penzión Lagáň Ing. Karel Spilko - Prebuď sa zo snov fyzickej reality Seminár s Mgr. Milošom Matulom Kurz Jaroslava Chvátala Cesta - Brandon Bays Terapia tmou Terapia tmou

Časopis pro kvalitní život