Regeneračné centrum EZOfit Košice, Komenského 3: Máte zdravotné problémy? Poradíme Vám. Terapie, alternatívne a prístrojové vyšetrenia, prednášky, semináre, kurzy a výstavy.

Horoskopy

Pripravuje astrólog Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie..

Pozrite si akým smerom sa v živote uberať, aby ste zmiernili tie negatívne predispozície, ktoré určuje znamenie v ktorom ste sa narodili a vyhli sa tak zdravotným rizikám:

SLNEČNÉ ZNAMENIA - HOROSKOPY ZDRAVIA

Numerologický a astrologický rozbor
- Povahy žien podľa dňa v dátume narodenia
Stránka s významom mien, orgánovými hodinami, lunárnym kalendárom, čínskym horoskopom, ...

 

DENNÉ HOROSKOPY PRE VŠETKÝCH:

Zdroj obrázku: Danilo Rizzuti / FreeDigitalPhotos.net

16.1.po

Venuša nás upozorňuje, aby sme sa počas ranných domácich rituálov vyhli konfliktom a prípadné napäťové situácie nekŕmili negatívnymi energiami. Pluto pomôže zvládnuť všetky záťažové situácie pracovnej doby. Večerné aspekty nás opäť vystríhajú pred roztržkami a prípadnými útokmi na okolie. Mars, Chirón i Saturn nás môžu vtiahnuť do situácií plných nepríjemných chvíľ. To sa radšej stiahnuť kamsi do osobného kútika a venovať sa činnostiam, ktoré nebudú nikoho rušiť.

17.1.ut

Ak hovorím o energetických potenciáloch, nikdy netvrdím, že sú moje slová, myšlienky neosobné, objektívne, tak ako to účelovo robia mienkotvorní meinstrímoví mozgomiškári niektorých médií, vyhlasujúc, že ponúkajú najobjektívnejšie informácie, súc správcami našich myslí, vytvárajúc a predkladajúc nám jediný „pravdivý“ obraz sveta. Žiaľ, s takýmto masami obľúbeným prístupom sa máme možnosť stretávať aj na stránkach bulváru, ponúkajúcich na konci minulého roka ročné horoskopy „renomovaných kartárov, veštcov“, ktorí sami seba nazývajú astrológmi, pomenovaním „oprávňujúcim“ ich k výrokom, čo sa značne podobajú oficiálnym „pravdám“ väčšiny žurnalistov – hlavne formou, ale i obsahom. Možno model „bude to tak a nie inak“ používajú aj preto, že to čitatelia týchto plátkov majú radi, potrebujúc uistenie, že sú tu sily, ktoré ich vytiahnu (zo sra....) z problémov, ktorých sú spolutvorcami pre svoj pasívny konzumný prístup k skutočnosti. Síce s ňou nie sú spokojní, ale zároveň ju nemienia zmeniť. Takisto si tvorcovia takýchto horoskopov uvedomujú, že použijúc opačné formulácie „bude to tak, alebo tak“ nemôžu urobiť žiadnu chybu. Neprávosťou páchanou na čitateľovi je však to, že sa ani nepokúšajú ponúknuť východiská. Alebo ak áno, tak len všeobecné, ezoterické, ňjúejdžovské, naplnené všeobecnými frázami o láske a odpúšťaní a …

Mars sa dnes stretáva v presnej konjunkcii s Chirónom. Liečiteľská energia jedného sa spája s bojovným zápalom druhého, no nakoľko ku konjunkcii dochádza v Rybách, nad agresivitou vyhráva empatia a pocit potreby pomôcť. No i tak prepojenie oboch naznačuje riziko pretrvávania starých, či rozbehnutia nových epidémií z dôvodu oslabenej imunity väčšiny generácie. Stačí však krátka návšteva klubov, centier Energy, aby po porade so skúseným predajcom, lektorom, vedúcim klubu si každý odniesol tie preparáty, ktoré sú najvhodnejšími na riešenie jeho problému.

Dobrú pohodu pri prežívaní veľkej časti dneška poskytne harmonické prepojenie „svetiel“, trigón Slnka s Lunou.

O štvrť na jednu poobede Luna vstupuje do harmonizujúcich vzdušných Váh.

Večer nás napäťovo ladený Merkúr bude lákať k slovným potýčkam, no ak nás nič k nim nenúti, snažme sa jeho zvodom odolať.

18.1.st

Počas dňa si Luna dopraje oddych, až vo večerných hodinách môžeme pocítiť vplyv Pluta, manipulanta, ktorý s ňou vytvára napäťovú kvadratúru.

19.1.št

Ranné napätia, spojené s pôsobením Urána v disharmonických aspektoch, dokážu u citlivých jedincov vytvárať predpoklady k skratovým reakciám. Ak si ich „doprajú“ doma, trpí najbližšie okolie. Ak si však vezmú do rúk „opraty svojich oceľových tátošov“ riskujú konflikty oveľa ťažšieho kalibru. Takže by mali pri šoférovaní venovať viac pozornosti tejto hlavnej činnosti a nepodľahnúť periférnym elektronickým lákadlám. Problémy zosilňuje aj konjunkcia Luny s Jupiterom, ovplyvňujúca šoférov pocitom – ja si to môžem dovoliť. Tieto tenzné faktory však nebudú zrejme účinkovať len za volantom auta, ale aj v bežných medziľudských vzťahoch.

Luna harmonickým spojením so Saturnom možno dokáže zmierniť jupiterskú rozpínavosť i uránsku nepredvídateľnosť, no nebude môcť eliminovať účinok skôr spomenutého prepojenia Marsa so Saturnom. Sila pôsobenia kvadratúry planét síce trvá len relatívne krátko, necelé tri týždne, ale dokáže byť veľmi nepríjemná. Stretávajú s v nej archetypy, ktoré nazvali naši astrologickí učitelia v minulosti „veľké a malé zlo“. Frustrácia spojená s aspektom prebúdza skrytú agresiu, ktorá môže vypuknúť navonok veľmi brutálne. Prejavuje sa tvrdohlavosťou, pomstychtivosťou, výbuchmi chladnej zlosti. No ani obracaná dovnútra sa nebude podieľať na zlepšovaní psychického ani fyzického zdravotného stavu. Podieľa sa na raste strachu zo zlyhania, problémami s ovládaním pudov, často až impotenciou alebo kŕčovitými reakciami v sexuálnej oblasti a následnými pocitmi viny. Zlým prejavom sú aj prebudené násilné aktivity v sexe. Aspekt by azda mohol vyhovovať skupinám SM alebo DS ladených jedincov.

Škála zdravotných problémov, vyplývajúcich z neharmonického spojenia „škodcov“, je natoľko široká, že určiť dominantný prípravok Energy bude veľmi problematické. Na niektoré by bol najlepší Korolen – problémy s krvným obrazom, na ďalšie Protektin s Regalenom – liekové alergie, vyrážky. Sú i také, na ktoré je potrebné zvoliť celý komplex preparátov – rôzne dystónie, chronické choroby. Rizikovými oblasťami zdravia tela sú i lumbago, zapálené mandle, nechty na rukách, čeľuste, zuby, zvýšený cholesterol a ďalšie.

Na mundánnej úrovni aspekt hrozí katastrofami, požiarmi, vojnami alebo násilnosťami, povstaniami, nespokojnosťou národov, …

Aby sme však nevideli len negatívne aspekty týchto dní, treba upozorniť aj na prechod Slnka do druhého zimného znamenia, do Vodnára, tiež Luny do Škorpióna deväť minút po jedenástej v noci. Pár minút nato vytvorí Luna so Slnkom kvadratúru tretej štvrti, no pôst by sme asi mohli zanechať na zajtrajšok.

20.1.pi

Energie konca týždňa majú zmierlivejší charakter. Oproti včerajším turbulenciám „škodcov“ dnes uzatvára Luna len harmonické planetárne spojenia, aby pomohla mierniť hroziace napätia, a pridáva sa k nej aj Venuša. Najsilnejším aspektom bude vrcholiaci sextil Venuše s Plutom. Lásku napĺňa extrémnym prežívaním v zmysle všetko alebo nič. Osoby zachvátené energiou aspektu vyžarujú akúsi neodolateľnosť, zároveň podliehajú erotickému magnetizmu. Vznikajúci či prehlbujúci sa vzťah sa javí v jeho svetle ako karmické spojenie, ktoré sa nedá ničím narušiť. Zrejme aj sobáše tohto víkendu podľahnú podmanivej sile Venuše, no u tých vzťahov, ktorým chýba absolútna hĺbka, existuje riziko rýchleho pádu.

Neptún obalí večerné chvíle rúškom romantiky, duchovna, fantázie či empatie – každému podľa osobného naladenia.

21.1.so

Luna od ranných hodín spoluvytvára bohatú planetárnu konfiguráciu bisextilu, ktorej sa okrem nej zostatkovo zúčastňuje včerajší večerný Neptún, predpoludňajší regenerujúci Pluto, poludňajšia láskyplná Venuša a večerný Chirón, hladiaci nás liečivou energiou. Planetárne spojenie účinkuje ako balzam na dušu v kontexte dlhodobých tenzií, ktoré sme spomínali v predošlých dňoch a týždňoch.

22.1.ne

Vplyv Marsa z noci sa rozpúšťa citovou energiou Rýb, znamenia, v ktorom sa „ohnivý bojovník“ nachádza v spoločnosti ďalších troch planét, no i tak nás pozýva na rannú rozcvičku. Zaujímavé to môže byť povedzme vo vani, alebo pod sprchou, či, ak na to máme, v bazéne alebo vírivke. Príjemne spojíme oheň pohybu s atmosférou vodného prostredia.

O trištvrte na dvanásť nájdeme Lunu na začiatku ohnivého Strelca, ktorého filozofickú energiu dokážeme využiť už v celej druhej polovici dňa. Slnko ju bude napĺňať príjemným rozpoložením.

23.1.po

Začiatok týždňa s napäťovým Neptúnom, ktorý vytvára kvadratúru s Lunou, nemusí byť veľmi príjemným, najmä ak je spojený s prípadným dožívaním včerajšej žúrky. Keď nedokážeme dostatočne racionálne komunikovať sami so sebou, neporozumieme šéfovi ani kolegom! Možno naše opojenie nebude spojené s alkoholom, či inými opojnými víkendovými zážitkami, lež s pôsobením médií, ktoré budú pocity náležitosti k národu gumovať globalizačnou propagandou. Dnes by sme mali oslavovať Deň patriotizmu, aj keby nás niekto nasilu presviedčal, že je to spoločensky nebezpečný, ba priam nacionalistický prejav „osobnej nevyspelosti“.

Do obeda by sme sa mohli z pocitu zahmlenej mysle vystrábiť, takže večer sme už pripravení na umelecké zážitky, sprostredkované Merkúrom. Možno postačí dobrá kniha, možno divadelné predstavenie, v ktorom sa prejaví naša schopnosť vnímať umelecké slovo.

Odporúčaná literatúra s horoskopmi

EZOpress BIOpototraviny RAJ Seminár s Mgr. Milošom Matulom Proroctvá palmových listov Terapia tmou Terapia tmou

Časopis pro kvalitní život