Horoskopy

Pripravuje astrólog Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie..

Pozrite si akým smerom sa v živote uberať, aby ste zmiernili tie negatívne predispozície, ktoré určuje znamenie v ktorom ste sa narodili a vyhli sa tak zdravotným rizikám:

SLNEČNÉ ZNAMENIA - HOROSKOPY ZDRAVIA

Numerologický a astrologický rozbor
- Povahy žien podľa dňa v dátume narodenia
Stránka s významom mien, orgánovými hodinami, lunárnym kalendárom, čínskym horoskopom, ...

DENNÉ HOROSKOPY PRE VŠETKÝCH:

Zdroj obrázku: Danilo Rizzuti / FreeDigitalPhotos.net

 19.6.ne

Deň otcov je síce umelo vytvorený, ale v dnešnej dobe sa to dá tolerovať. Nie preto, kde vznikla tradícia, ale popri iných oslavách práve takáto absentovala. Aj my otcovia si zaslúžime, aby nás ktosi velebil. Ak sme teda skutočnými otcami, nielen plodičmi a platičmi. Prípadne len tým prvým.

Grand cross, ako sme ho spomínali v predošlých dňoch, pretrváva a dnes ho potvrdí aj Luna, prechádzajúca nadránom cez Saturna a vytvárajúca disharmonické aspekty voči Neptúnovi a Jupiterovi. V padajúcich znameniach by mohla veľká kvadratúra naznačovať nielen krízu, ale i jej charakter – čosi musí skončiť, aby nové mohlo započať. Samozrejme, do konca hodnotovej krízy, ktorú načal Pluto svojím vstupom do Kozorožca, ešte zostáva minimálne sedem rokov, ale i spomínaná sedmička (magická?) má v sebe náznak uzatvárania istého cyklu.

20.6.po

Svetový deň utečencov dostáva v zmysle skúseností i súčasných poznatkov o príčinách aktuálnej utečeneckej krízy úplne nový charakter. Lebo mnohí si začínajú uvedomovať, že treba riešiť jej korene, nie „liečiť aktuálny stav“, čo sa podobá postupom modernej medicíny. Nerieši príčiny ale následky, lebo sa na tom dá dobre zarobiť.

Oslavovať by sme mali čosi iné. V krajinách tej časti sveta, ktorá má staré slovanské, slovienske, slávske korene (na názve teraz nezáleží), bol posledný spln pred letným slnovratom sviatkom venovaným bohyni Lade - pramatke, ktorá spolu s bohom Rodom tvoria prvotnú omnipotentnú dvojicu, ktorá sa podieľala spolu so Svarogom na tvorbe sveta i človeka. Jánske oslavy očisty ohňom a vodou sú jeho pokračovaním a udržali sa aj napriek kresťanskému potláčaniu takzvaných pohanských tradícií dodnes.

Spln nastáva dve minúty po jednej poobede, teda skoro presne na pravé poludnie stredoeurópskeho času.

Necelú hodinu potom Luna vstupuje do Kozorožca.

Merkúr sa spoluúčastní na dynamickom pôsobení spomínaného „kríža“, spája sa so Saturnom v opozícii a s Neptúnom v kvadratúre. Do komunikácie vnášajú planéty, strohosť a nezrozumiteľnosť, nie je čas na zmluvy, dohody, dohovory, skúšky ani na iné aktivity, v ktorých treba dôjsť k múdrym intelektuálnym rozhodnutiam. Na pomoc však môže prísť Spiron alebo Stimaral, prípravky pomáhajúce eliminovať nepriaznivé energetické tlaky a riziká psychických problémov. Zvýšenú pozornosť by sme mali venovať riziku pôsobenia drog, v čase pôsobenia takýchto aspektov ľahšie podliehame závislostiam.

Negatívnym dôsledkom pôsobenia planét býva kríza v parlamentoch, na burze i úmrtia v obchodných kruhoch, pády ministrov, objavujú sa pamflety a ohováračské spisy, zvyšuje sa riziko krádeží a podvodov, zhoršuje sa stav v doprave – hrozia úrazy a havárie, proti človeku sa stavia aj príroda, na čo môže doplatiť predovšetkým sektor poľnohospodárstva.

Večerná provokatívna opozícia Luny s Venušou sa zrejme bude v kontexte s ostatnými aspektmi podieľať na zvýšenom napätí v partnerských vzťahoch. Nenechajme sa uniesť ilúziami o jednoduchom zvládnutí tenzií a radšej sa vyhnime konfliktom i túžbe uniknúť z nich prostredníctvom „špiritusálnych“ krčmových rituálov.

21.6.ut

Skejtbordisti sa dnes dostanú skôr, než my obyčajní chodci, na verejné koncerty, či do svojich kvetinových záhradkárskych rajov, aby oslávili sviatok skejtovania, hudby i kvetov.

Tridsaťštyri minút po polnoci letného času vstupuje Slnko do znamenia Raka, nastáva letný slnovrat. Slnko je na svojej ceste ekliptikou na najvyššom mieste (platí to samozrejme pre severnú pologuľu), zastavuje sa nad obratníkom Raka a nejaký ten mesiac si ho budeme intenzívne uvedomovať i preto, že pod horizontom pobudne len osem hodín. Dôsledný pozorovateľ oblohy vie, že prísvit súmraku pretrváva celú noc a jeho svetlo vidíme po západe Slnka nad severným obzorom.

Luna sa dnes bude snažiť vyrovnať pozitívny energetický dlh z predošlých dní, spájajúc sa s Neptúnom a Jupiterom harmonickými vzťahmi. Dokonca ani jej večerné spojenie s Plutom nebude mať taký fatálny vplyv ako v predošlých mesiacoch a rokoch.

22.6.st

Predpoludňajšie aspekty Luny budú mať pomerne kontroverzný charakter. Harmonicky pôsobiaci Mars nás rozohreje do aktivity a správneho bojového naladenia, Urán môže skratovosťou konania pokaziť všetko pozitívne. Nutkanie pustiť sa do činností sa môže zmeniť na výpady proti tým, ktorí myslia inak ako my. A ovládať to bude pomerne ťažké, takže by sme si mali dať pozor na úrazy z nekontrolovanej horlivosti. Tlačiť na plyn môžu iba tí, ktorí dokážu šoférovať s chladnou hlavou aj pri záťažových situáciách.

Chirón upozorňuje, že stred týždňa by mohol byť dobrý pre návštevu terapeuta alebo najbližšieho klubu Energy a nákup chýbajúcich produktov. Mužom sa isto zíde tribulus, ženám dermaton alebo niektoré krémy zo sady renove.

Neskorovečerný vstup Luny do Vodnára oslobodzuje myseľ i telo, takže ostávajúce hodiny dňa by sme mohli stráviť v príjemnej nie celkom bežnej spoločnosti pri nezvyčajných aktivitách, kde by spomínané prípravky dobre splnili svoju funkciu.

23.6.št

Merkúr dnes završuje pôsobenie „kríža“ disharmonickým spojením s Jupiterom. Velikášstvo sa tak spája so strnulosťou, kontrolné mechanizmy psychiky s absolútnou bezhraničnou neviazanosťou a sebaobetou. A človeku z toho ani nie je nejako do reči.

Večerný Saturn je skôr naklonený tým, čo majú skorší dátum narodenia, hlavne skúseným ženám, na ne sa možno obrátiť hoci aj slovami klasika: „Hej, stará mať, stará mať! Vy budete o tom znať - ...“ Iste dokážu múdro odpovedať na otázku, čo za trávu držíte v ruke.

24.6.pi

Zrána sa nám darí nadviazať komunikačné kanály s hocikým, Merkúr s Lunou sú tomu otvorení. Horšie to už bude popoludní, kedy Mars rozhorúči mnohé hlavy a napätia celého pracovného týždňa môžu vyústiť do nepríjemných sporov. Nepríjemné to môže byť, ak sa stretneme s dobrými kamarátmi pri podnetných rečiach a každý chce presadiť svoj názor, neberúc do úvahy myšlienky tých ostatných. To potom radšej podľahnúť vodnárskej energii a s elektronickým komunikátorom v ruke kašlať na rozpory.

25.6.so

Sobota bude energeticky pokojnejšia. O pol piatej ráno nájdeme Lunu na prvom stupni Rýb. Znamenie síce neponúka veľmi suché ovzdušie, takže ak sa vyberieme kamsi von, nezabudnime si zobrať dvojo suchých ponožiek, ale zvýši schopnosť vciťovať sa do potrieb druhých, takže nebude vadiť žiadna prípadná nepriazeň počasia. Aj špina sa pri praní rýchlejšie odstráni.

Poludnie sa ponesie v harmonickom súlade Luny so Slnkom a večer sa ozve Venuša, ktorá zosilňuje vnímavosť Luny a ponúka splniť všetky požiadavky, čo nám na očiach uvidí.

26.6.ne

Nechcem sa radiť medzi extrémistických konšpirátorov, ktorí už dávno vedia, kto a pre koho rozširuje vo veľkom drogy. Lebo písať o nemocnosti mocnosti sa patrí čím ďalej, tým menej. K tejto téme sa ozvú pri príležitosti dnešného dňa, viažúceho sa na tému zneužívania drog, mnohí oveľa kompetentnejší, smatánka znalcov a mediálnych eskamotérov, bojujúcich proti „krajnostiam“ uvažovania mysliacich jedincov.

Opozícia Luny s Jupiterom a jej sextil s Plutom privádza slabochov k velikášstvu, hlupákov k myšlienkam na pomstu. Tieto aspekty však upozorňujú ešte na jeden fakt – Jupiter sa spája v harmonickom trigóne s Plutom. Vládca Olympu sa stretáva v „družnom“ rozhovore s vládcom podsvetia, aj keď v konečnom dôsledku sa len jedna sila stretáva v dvojúlohe sama so sebou. Aký bude výsledok? Ťažko jednoznačne povedať. Lebo dôsledkom moci manipulácie je vždy len ovládanie ostatných, tých, ktorí takouto silou nevládnu. V niektorých jedincoch sa prebudí šaman, v iných len nepríjemný černokňažník. Niekto prejde vnútornou premenou, iný chce, aby sa silou-mocou menili tí ostatní. V niekom sa prebudia liečiteľské regeneračné schopnosti, iného ovládne vnútorný nutkavý neurotický šarlatán.

Na mundánnej úrovni provokuje aspekt slabochov vyhlásiť vojnu a zbaviť práv všetkých, ktorých považujú za vazalov. Mocní pod vplyvom aspektu vnucujú diktátom organizačnú spoluprácu. Proti duchovným vodcom národa sa môžu postaviť tí, čo si myslia, že najmocnejšou pákou na vládnutiu svetu sú peniaze a zlato. Na rovnakú úroveň sa tak dostáva úspech a víťazstvo práva s neprávosťou stranícky skorumpovanej justície, priazeň pre široké masy a jej potláčanie diktátorskými snahami ne-mocných. Verím, že pozitívna energia planetárneho spojenia značne preváži nad chorými riešeniami krízových situácií. So silou aspektu sme sa mohli zoznámiť už v jeseni minulého roku a pretrvávala do začiatku decembra, do opakovaného vzťahu sa planéty dostali koncom januára a spojenie potrvá do prvej dekády augusta. A už od októbra môžeme očakávať napäťové stretnutie týchto mocnárov.

Rozporuplný je aj večer – Mars ho napája silou skúseností transformácie, Merkúr sa snaží vyvolať hádku. Závisí len od nás, ktorej energii „podľahneme“.

27.6.po

Sedem minút po deviatej predpoludním vstupuje Luna do Barana a bude niekoľko dní ovládaná jeho ohnivou energiou.

Chirón sa v ostatných mesiacoch približoval k posledným stupňom Rýb, no ešte sa mu nechce opustiť vnímavú energiu znamenia. Dnes sa zastavuje, aby v nasledujúcich mesiacoch revidoval svoje zážitky a terapeutické účinkovanie v znamení v retrográdnom pohybe.

Venuša prijala vo veľkom predstavení archetypov harmonizujúcu úlohu. Dnes spresňuje príjemný trigón s Neptúnom, ktorý naplní citlivých jedincov romantickými túžbami byť ústretový k opačnému pohlaviu (v tomto som dosť konzervatívny a neoliberalistické tendencie gendrovať ľudí sú mi akosi proti srsti), umelecky naladení budú vnímavejší voči majstrovským dielam géniov a oduševnenejšie ich prijmú. Aspekt praje prehĺbeniu priateľských vzťahov nielen na osobnej úrovni, upokojuje ideologické rozpory a dáva nádej na slobodu.

Merkúr s Chirónom upozorňujú na pravdu, že slovo spôsobuje hlbšie rany než meč, no ich pôsobenie môže byť aj oveľa prozaickejšie. Dávajú na vedomie, že i napriek tomu, že leto pred pár dňami nastúpilo na víťazný pochod, nemali by sme zabúdať na svoje zdravie a mali podporovať imunitný systém. Prevenciu treba robiť aj preto, že leto býva rozmarné a k rôznym (často nerozumným) rozmarom zláka skoro každého.

Osemnásť minút po ôsmej večer nás znepokojuje spresnenie tretej lunárnej štvrte. Žeby sme dnešok alebo zajtrajšok zasvätili pôstu? Alebo si dáme úplnú hladovku?

Odporúčaná literatúra s horoskopmi

BIOpototraviny RAJ EZOpress Cesta - Brandon Bays Terapia tmou Časopis pro kvalitní život