Horoskopy - Regeneračné centrum EZOfit - Biopotraviny, Ezoterika, Doplnky výživy
Regeneračné centrum EZOfit Košice, Komenského 3: Máte zdravotné problémy? Poradíme Vám. Terapie, alternatívne a prístrojové vyšetrenia, prednášky, semináre, kurzy a výstavy.

Horoskopy

Pripravuje astrólog Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie..

Pozrite si akým smerom sa v živote uberať, aby ste zmiernili tie negatívne predispozície, ktoré určuje znamenie v ktorom ste sa narodili a vyhli sa tak zdravotným rizikám:

SLNEČNÉ ZNAMENIA - HOROSKOPY ZDRAVIA

Numerologický a astrologický rozbor
- Povahy žien podľa dňa v dátume narodenia
Stránka s významom mien, orgánovými hodinami, lunárnym kalendárom, čínskym horoskopom, ...

Prípravky spomínané v horoskopoch nájdete TU

DENNÉ HOROSKOPY PRE VŠETKÝCH:

Zdroj obrázku: Danilo Rizzuti / FreeDigitalPhotos.net

20.1.ne

Nedeľné ráno pocítime ako slávnostné pod vplyvom harmonického spojenia Luny s Neptúnom.

Minútu pred desiatou sa Slnko poberie z Kozorožca, aby nasledujúci mesiac prebudilo svojou žiarou a predlžujúcimi sa dňami vzduch Vodnára. Dnes trvá deň osem a trištvrte hodiny, pri odchode Slnka zo znamenia to bude už desať a štvrť hodiny.

Popoludní a večer nás budú neharmonickými vplyvmi pokúšať Pluto a Merkúr. No v nedeľu poobede sa nehodí presviedčať všetkých naokolo o jedinej pravde („tej mojej“), sviatočné chvíle majú predsa funkciu relaxačnú a nie manipulátorskú.

21.1.po

Ani pondelok nebude patriť medzi dni, ktoré by sme chceli, aby sa pravidelne opakovali s vyššou frekvenciou. Nie azda preto, že treba ísť do roboty, ale kráčať tam treba pod patronáciou množstva napäťových planetárnych spojení!

Luna vstupuje do ohnivého energetického poľa Leva šesť minút pred piatou ráno. Nad západným obzorom si ju uvedomíme len ak si privstaneme.

Dnes sa deje jedno z tohoročných veľkých nebeských divadiel, Mesiac bude zatienený zemským tieňom a nemuseli by sme si ho vôbec všimnúť. Po pol štvrtej vstupuje do polotieňa a jeho splnový jas sa oslabí. Tieň sa doň začína zahrýzať z ľavej strany po pol piatej, úplnú fázu však už zaregistrovať nemusíme, nakoľko dvanásť minút po šiestej bude nízko nad západným obzorom a obloha sa začína presvetľovať ranným brieždením. Na tento čas sú na celom svete naplánované kolektívne meditácie s mierovým zameraním, elimináciou temnoty.

Kolektívne nevedomie dokáže zmierniť, nie však úplne odstrániť disharmonické aspekty, ktoré takisto práve dnes vrcholia. Venuša sa od polovice januára blíži do kvadratúry s Neptúnom, čo na mundánnej úrovni vytvára predpoklady pre škandály a podvody väčšieho národného i medzinárodného charakteru spojené s finančným sektorom i oblasťou štátneho hospodárstva krajín. Pozor by sme mali dať na straníckych ale i bezpartajných podvodníkov, ktorí sa chcú hoci aj nelegálnymi cestami a ľsťou zmocniť moci v štáte! Kvalita aspektu nepraje sobášom a manželskému životu (zato je „dobroprajná“ pre sobášnych podvodníkov a nemorálne živly), prospešná je takisto pre podnikateľské aktivity na uličkách lásky.

Aspekt ohrozuje predovšetkým obličky, ale aj endokrinný systém. Spomedzi prípravkov Energy si vyberá Renol s Artrinom a Gynex s Cytovitalom. Len sa treba kompetentných spýtať, ako ich čo najefektívnejšie použiť.

Ešte ohrozujúcejšie je spojenie Marsa so Saturnom prostredníctvom kvadratúry. Energia ohňa naráža na prekážku a dokáže napáchať veľa neplechy. Aj preto, že jeden i druhý protagonista sú mocní svojou domovskou polohou. Mars v Baranovi, Saturn v Kozorožcovi.

Na osobnej úrovni aspekt provokuje k ťažko kontrolovateľnej agresivite. Neustály odpor (Saturna) vybudzuje energiu (Marsa) k výbuchom a brutalite. Pokiaľ agresia nevybúši navonok, obracia sa v bezmocnom hneve deštruktívne dovnútra. U mužov (predovšetkým) prebúdza strach zo straty potencie, čo sa môže prejaviť kŕčovitými až násilnými sexuálnymi prejavmi. Chorobnými prejavmi aspektu je nedostatok krviniek, hlavne bielych, kŕčovité sťahy svalov, úsad, poškodené nechty, zuby, zvýšený cholesterol. Hrozia úrazy zo zle riadenej energie. Niekto siahne vo chvíľach napätia po Korolene, iný nedá dopustiť na Regalen, nemalú úlohu bude Mať i Fytominerál či Skeletin. Pomôže aj Renol alebo King-Kong s Artrinom. Každý si vyberie podľa svojich osobných potrieb a problémov, no pripravení sú aj poradcovia v kluboch Energy a na internete, aby poradili neistým.

Ak sa Venuša s Neptúnom podieľa na problémoch v hospodárskej a partnerskej oblasti, Mars so Saturnom poškodzujú najskôr materiálny svet. Hrozia katastrofami v spojení so zemou, požiarmi, násilnými činmi, tvrdým bojom medzi politickými protivníkmi. Zle vplývajú na vlády a ich predsedov, vyvolávajú nespokojnosť národa, spojenú s násilnosťami. Vplyv aspektu budeme pociťovať počas celého mesiaca, ba pretrvá až do prvej dekády februára. Na horoskop narodenia SR pôsobí aspekt veľmi nepriaznivo, nakoľko sa vzťahuje k tým energetickým uzlom a bodom, o ktorých sme písali aj v prognóze pre rok 2019 a spája sa aj s ďalšími napäťovými faktormi radixu i soláru.

22.1.ut

Luna v konfigurácii „koša“ kontroluje z Leva celú skupinu ostatných planét rozmiestnených pravidelne v piatich znameniach okolo Vodnára. Zároveň spolutvorí Veľký ohnivý trigón spolu s Venušou a Jupiterom v Strelcovi a Marsom v Baranovi. Spojenie planét má silne podnecujúci charakter naplnený kreativitou a pomáhajúci nachádzať význam naplneného života, našich aktivít. Len škoda, že jeho pôsobenie sa sústreďuje len do krátkej doby niekoľkých predpoludňajších a poludňajších hodín. Večer o ňom nebudeme mať ani potuchy.

Akurát spojenie Venuše a Jupitera pocítime do konca mesiaca. Veľké a Malé Šťastie sa spájajú v radostnej konjunkcii, posilnenej pobytom Jupitera v domovskom Strelcovi. Aspekt je naplnený možnosťou nachádzať a nadväzovať kontakty osobné, obchodné, priateľské, a to nielen doma, ale aj v zahraničí, na cestách. Do milostných vzťahov vnášajú planéty dôveru, spoľahlivosť. Rozveseľujúci aspekt praje umelcom, naklonený je však aj zákonodarcom, hlavne ak tvoria zákony prospievajúce a uľahčujúce  život a zvyšujúce životný štandard širokým masám (teda zrejme nie tým našim, ktorí myslia len na svoj prospech, - škoda!). Planéty pomáhajú rozvíjať obchod, potravinársky priemysel, pohostinstvá.

23.1.st

Tušíme my vôbec ešte, čo je to slovenstvo, keď patriotizmus vyhlasujú niektoré liberálne mediálne hlásne trúby, ktoré pojedli jedovaté hríby, zrazenú smatanu a polievku zo „siedmich zhavranených bratov“ za úpadkový spôsob myslenia a príznak zápecníctva, a spievanie národných hymnických piesní či ľudoviek – teda okrem štátnej hymny – za priam zvrátenosť? Alebo len za „úpadkovú formu umenia“ blahosklonne prijímanú týmito hlásateľmi správneho globalizovaného pokroku v podobe šouprogramov a v rámci folklórnych festivalov? Neviem, nerozumiem tomu, ale z roka na rok sa cítim byť viac a viac Slovákom, príslušníkom národa so  smutnou i  hrdou históriou. Dnes oslavujeme Deň patriotizmu.

(patrius, lat. – otcov, otcovský, zdedený po otcovi, po predkoch, rodinný, dedičný, starodávny)

Dvadsaťdva minút po štvrtej ráno prekračuje Luna hranicu Panny.

Najaktívnejším božstvom je dnes Merkúr. V týždennom aspekte sa spája s Uránom a Chirónom. Urán ho podnecuje k myšlienkovým výstrednostiam, ktorých ekvilibristické premety sa dajú len ťažko kontrolovať. Mal som viacero známych, ktorí oplývali schopnosťou skočiť do pol hovoreného slova, nieto vety, aby zdôrazňovali predovšetkým svoj nezvyčajný originálny pohľad na preberanú tému.

Nesústredenosť a nezvyčajná odvaha či skraty v komunikácii však nemusia prospievať letectvu a doprave, ale ani prijímaniu zmlúv, tobôž burze. Tlač reaguje nervózne aj na bezvýznamné, zato násilnícke podnety, pre ktoré sa nevenuje (ako zvyčajne) spoločensky podstatným témam.

Inak pôsobí na Merkúra Chirón. Múdra bytosť, spájajúca svet tela s dušou a duchovným rozmerom, nevyliečiteľný liečiteľ ponúka intuitívne riešenia každodenných problémov, týkajúcich sa všetkých oblastí každodennosti, hlavne však zdravia. Iste by poradil návštevu centier Energy všetkým, čo sa nechcú dať otráviť chemikáliami pochybného charakteru, ale sa spoliehajú na pomoc energií prírody. A takých je už nemálo!

24.1.št

Počet jedincov, ktorí sa pri liečení tela i duše obracajú na prírodu, postupne narastá. Konajú múdro, ak prevezmú zodpovednosť za vlastné zdravie a na prírodu sa spoľahnú ako na výborného pomocníka. Im v rámci dnešného Dňa komplimentov skladám poklonu.

Luna sa však dnes správa úplne odlišne, než včerajší Merkúr, vytvárajúc postupne prevažne disharmonické aspekty s Neptúnom, Jupiterom a Venušou. Ich vplyv by nás dokázal nepríjemne emočne rozladiť, spôsobiac našu neschopnosť sústrediť sa, prijímať vonkajšie podnety bez výhrad a zveličovania a chápať tých druhých. Ani popoludňajší Pluto nemusí byť prospešným faktorom, nakoľko niekomu síce pomôže zregenerovať dušu rozladenú nadbytočnými citovými reakciami, no budú aj takí, ktorí si násilne nárokujú prospech. Odolať pokušenia dokáže len silná osobnosť.

Merkúr je už isto rád, že nebude musieť podliehať preňho nepríjemným obmedzujúcim kontrolným mechanizmom Kozorožca, ale sa bude môcť voľne rozbehnúť vzdušným priestorom Vodnára, ukojiť zvedavú dušu a ukázať svoju originalitu a nápaditosť. Počas tranzitu znamením (bude trvať len do konca prvej dekády februára a istý čas pritom bude Merkúr „spálený“ priveľkým priblížením sa k Slnku) azda poskytne viacero dobrých nápadov a vynálezov, ktoré bude vedieť spracovať s pomocou bleskovej intuície (kvantovými skokmi).

25.1.pi

Sviatok Obrátenia Pavla , deň superpranostík, obracia okrem Pavla aj medveďa na druhú stranu, sľubujúc absolvovanú polovicu zimy. No stretávame sa i s predpoveďami typu: Svätý Pavel jasný prináša rok šťastný. K tomu sa zvyčajne pridávajú aj predpovede, ktoré sa často nezverejňujú pre svoju zlú povesť – hmlistý sľubuje veľa chorôb, daždivý a zasnežený prináša hladomor, prudké vetry prorokujú vojnu. Dnes sa ale nedá pranostikám celkom veriť, pretože sa podnebie prudko mení a na nič sa už nedá spoľahnúť. Ani ten Medard už nebýva, aký sme ho mali možnosť kedysi poznať, keď býval časom začiatku letného monzúnu v Európe. Ale to už ďaleko predbiehame! Vráťme sa do posledných januárových dní!

Lunu nájdeme od piatej hodiny a druhej minúty v znamení Váh, odkiaľ od rána vytvára harmonické spojenia s Merkúrom a Slnkom, rozjasňuje našu kreatívnu myseľ, oslobodzuje od chmúrnych myšlienok.

Silno, i keď pomerne krátko, necelý mesiac, pôsobí harmonické spojenie Marsa s Jupiterom. Jeho účinok je podporený tým, že obidve planéty sú v domovských znameniach, teda sústreďujú v sebe najväčšiu moc. Planéty oplývajú optimistickou bojovnosťou, bojujúc za správnu vec – vznešené ideály a veľké ciele. Napĺňajú nás angažovanosťou, ktorú dokážeme prejaviť priamo, bez zábran, optimisticky. Jupiter spolu s Venušou, ktorú má vo svojej blízkosti, podnecujú radostnú sexualitu.

Mundánne prospieva aspekt úspešnému priebehu medzinárodných konferencií, mierových akcií, ktoré zbližujú znepriatelené strany. Aj boj so zločinom by mohol dostať novú tvár, nebyť toho, že aktéri spravodlivosti sú pričasto prepojení na tých, ktorých by mali za nekalé korupčnícke a iné zločinné praktiky trestať.

26.1.so

Príležitosť dnešného Medzinárodného dňa colníctva mi pripomenula krásne obrazy nezávislého maliara Colníka Rousseaua, ale aj môj pobyt na východe Slovenska, kedy ma na cyklistických potulkách občas zastavovali miestni s otázkou, či som cestou náhodou nevidel policajtov. To som už tušil, že asi úspešne obišli colnicu a s osobným autom naloženým kontrabandom sa presúvajú za zákazníkmi. No moje tušenie našťastie zostalo vždy len tušením už dávno zabudnutým. Medzinárodný deň colníctva mi ho vyvolal z pamäti ako nepodstatnú spomienku.

Dnešné aspekty Luny majú charakter kaleidoskopu rôznorodej kvality. Striedanie harmonických a napäťových aspektov vzájomne anuluje ich pôsobenie, takže z tohto energetického pele-mele nakoniec nezostáva ani taká spomienka, ako sú tie spomínané moje.

27.1.ne

Ak boli včerajšie aspekty Luny rôznorodo nezaznamenateľné, dnes bude oveľa jednoznačnejšia. Od skorého rána nás chce potrápiť. Najskôr provokatívnou opozíciou s Uránom vyvoláva pocit, že je treba oslobodiť sa od všetkých väzieb. Neskôr po prestupe do Škorpióna o pol deviatej ráno postupne podľahne tlaku Merkúra, aby nám oslabila schopnosť konštruktívne riešiť komunikačné situácie a večer všetko zavŕši spojením sa so Slnkom v kvadratúre tretej lunárnej štvrti. Ak sa nás pokúsi pozvať k pôstnemu stolu, zrejme nepochodí, veď je nedeľa, no a v taký deň sa predsa „nepatrí“ držať pôst! Či áno? Nuž, komu ako!

28.1.po

Začať s ochranou osobných údajov v čase, kedy už „veľký brat“ o nás vie všetko, alebo temer všetko, je neskoro, je to „plač nad rozliatym mliekom“. A predpisy, ktoré k tomu vytvorilo niekoľko eurohujerských úradníkov sú nám potrebné asi tak, ako „mŕtvemu klobúk“. Len sťažujú prácu všetkým, ktorí ani doteraz vôbec nemienili osobné údaje zneužívať. Tí ostatní v službách „veľkého brata“ sa im smejú, ba nahlas rehocú. Už aj ľud sa podieľa na tejto vydarenej komédii kreslenými vtipmi napríklad o nepopísaných náhrobných kameňoch, pod ktorými ležia tí, čo nedovolili zverejniť svoje osobné údaje. V súčasnej dobe turbulencií pôvodných šikanovaných obyvateľov a novopríchodzích, ktorí nepotrebujú zdieľať žiadne osobné údaje, sa komédia postupne mení na tragikomédiu, aby vyústila do tragického finále. Dnes oslavujeme Európsky deň ochrany osobných údajov. Na zdravie!

Luna v sextile so Saturnom zdôrazňuje serióznosť začiatku nového pracovného týždňa, kontrolovanej radosti z plnenia spoločenských a pracovných úloh. Neptún síce zdôrazňuje imaginárnosť a iluzórnosť týchto pocitov, ale zároveň zvyšuje našu senzitivitu a potrebu pomáhať ostatným navzdory bujnejúcej konkurencii. Pluto v neskorých nočných hodinách pečatí význam všetkého, čo sme počas dňa vytvorili, vymysleli, autenticky odhalili a vyzdvihli vlastnou psychickou silou.

Odporúčaná literatúra s horoskopmi

Prihlásenie k odberu noviniek EZOpress BIOpototraviny RAJ Časopis pro kvalitní život