Chimura - Regeneračné centrum EZOfit - Biopotraviny, Ezoterika, Doplnky výživy
Regeneračné centrum EZOfit Košice, Komenského 3: Máte zdravotné problémy? Poradíme Vám. Terapie, alternatívne a prístrojové vyšetrenia, prednášky, semináre, kurzy a výstavy.

Chimura

CHIMURA je dvojčlenný worldmusic projekt v ktorom sa zaujímavo miešajú vplyvy rôznych hudobných kultúr a štýlov, od jazzu, cez minimalizmus a indickú hudbu až k slovenskému folklóru. To všetko vytvára veľmi zaujímavú hudobnú krajinu. Ťažko opísať slovom – treba počuť, treba zažiť. Hudba, ktorú CHIMURA hrá je postavená na hudobnej vyspelosti a muzikantskej skúsenosti oboch hráčov.

Jiří Karlík (husle, koncovka, spev, alikvótny spev): pôsobil ako huslista a primáš vo viacerých folklórnych súboroch na Slovenku a v Českej Republike a príležitostne si folklór zahrá aj dnes. Od roku 2002 opustil folklórne vody a pustil sa do experimentálnejšej tvorby v projekte ZaobZor, s ktorým odohral viac ako 60 koncertov v ČR, SR aj v zahraničí. Je spoluautorom hudby k filmu Řeka, nezávislého režiséra Kamila Polácha. Spolupracoval s hudobným skladateľom Jakubom Kudláčom na tvorbe CD vydavateľstva Baomuzzik a s Vladimírom Mertom na hudbe k filmu FIMFÁRUM II. Od roku 2006 žije a pôsobí v Košiciach.

Róbert Zajac (didgeridoo, perkusie): koncom 90tych rokov začal viesť kurzy na didgeridoo po celej SR. V tom čase pôsobil ako hráč orchestra na didgeridoo a perkusie v banskobystrickom štúdiu tanca a nitrianskom bábkovom divadle, s ktorým sa zúčastnil aj mnohých divadelných festivalov v Poľsku, Čechách aj na Slovensku. Neskôr pôsobil vo viacerých experimentálnych telesách od etnického až po jazzové zameranie. V súčasnosti na didgeridoo hrá v projekte CHIMURA a intenzívne sa venuje štúdiu indickej klasickej hudby a hre na tablá.
 

// a nieco Prihlásenie k odberu noviniek Zdravé vianočné trhy BIOpototraviny RAJ EZOpress HOROSKOPY & lifestile Časopis pro kvalitní život