Horoskopy - Regeneračné centrum EZOfit - Biopotraviny, Ezoterika, Doplnky výživy
Regeneračné centrum EZOfit Košice, Komenského 3: Máte zdravotné problémy? Poradíme Vám. Terapie, alternatívne a prístrojové vyšetrenia, prednášky, semináre, kurzy a výstavy.

Horoskopy

Pripravuje astrólog Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie..

Pozrite si akým smerom sa v živote uberať, aby ste zmiernili tie negatívne predispozície, ktoré určuje znamenie v ktorom ste sa narodili a vyhli sa tak zdravotným rizikám:

SLNEČNÉ ZNAMENIA - HOROSKOPY ZDRAVIA

Numerologický a astrologický rozbor
- Povahy žien podľa dňa v dátume narodenia
Stránka s významom mien, orgánovými hodinami, lunárnym kalendárom, čínskym horoskopom, ...

Prípravky spomínané v horoskopoch nájdete TU

DENNÉ HOROSKOPY PRE VŠETKÝCH:

Zdroj obrázku: Danilo Rizzuti / FreeDigitalPhotos.net

22.4.po

Až keď si uvedomíme, že Matka Zem je živým organizmom, že je to skutočná matka, dávajúca nám v podobe astrologického zemského znamenia Býk – nebeská Krava - obživu i materiál pre náš kvalitatívny rozvoj, začneme sa voči nej správať tak, ako si to Ona zaslúži – s láskou a úctou. Pokiaľ sa tak nestane, nemôžeme sa čudovať, ak nás bude ako nevychované deti patrične trestať. Dnes slávime deň Zeme.

Merkúr je dobrým štartérom do sviatočného prežívania Veľkej noci, bude nás spoľahlivo sprevádzať počas komunikácie aj po komunikáciách. Večerný Mars bude ubližovať hlavne tým, čo nezvládli nástrahy pohostenia pri veľkonočnej oblievačke. Zlostníkov radšej neprovokujme, lebo si uvedomujeme, že ich hnev môže byť spôsobený rozptylovým mechanizmom vplyvu nekontrolovaného množstva vypitých drinkov.

23.4.ut

Mesiac knihy máme síce už dosť dávno za sebou, ale dnešné výročia narodenín a odchodov do literárneho neba majú toľkí autori, že si ich pripomíname od  roku 1995 prostredníctvom Svetového dňa kníh a autorských práv. O autorských právach sa síce sústavnejšie hovorí až od minulého storočia, no do zákonov boli zavedené minimálne sto rok skôr.

Slnko pobudne v konjunkcii s Uránom do začiatku mája. Urán nám priniesol novoty v podobe výsledku volieb prezidenta, od čoho čakajú obyvatelia Slovenska novinky v rôznych sférach verejného i súkromného života. Rád by som bol milo prekvapený, ale akosi sa mi to pri pohľade do horoskopu nedarí, aj keď aspekt týchto dní prináša dobré nápady. Lenže nič podobného pre „zajtrajšok, pozajtrajšok“. Tak si užime experimentovania aspoň dnes a v nasledujúcom týždni.

Luna sa stretáva s Jupiterom, no zároveň ešte v sebe udržiava rozptylový vplyv Neptúna z nočných hodín, tak by sme sa nemali čudovať, keď bude mať niekto okolo nás (alebo my sami?) tendenciu  preceňovať sa, rozprávať o plánoch, ktoré sa ale nikdy nezrealizujú. Možným dôsledkom aspektu vie byť aj obyčajná lenivosť, pohodlnosť.

Venuša v spojení s Chirónom v Baranovi dokazuje svojmu okoliu, že starostlivosť o zdravie nie jen náhodnou aktivitou, ale treba za ňu zabojovať aj v partnerskom súžití. Aspekt bude pôsobiť už len do konca mesiaca, takže Venuša má čo robiť, aby dosiahla žiaduce výsledky.

24.4.st

Opozitným znamením voči Býkovi, do ktorého vstúpil hrdina Juraj v podobe Slnka, je Škorpión. V momente, kedy Slnko vychádza nad obzor, sa „pod zem“  na západe ukrýva Šťúr, Drak, obluda, nad ktorou Juraj, slnečný hrdina víťazí. Aj pranostika tvrdí: „Svätého Ďura, vyháňa von ščúra.“

No historické pranostiky hovoria veľa aj o prírode a budúcej úrode: „Pred Dzurom môžeš kliešťami trávu ťahať zo zeme, nevyjde, po Dzure ju môžeš mlatkom biť, vyjde.“ „Ak sa už na Ďura v žite havran skryje, v tom roku chlieb lacný židákov ubije.“

Ktovie, ako sa s tým posledným vyrovnajú naši cenotvorcovia a pekári, treba pozorne sledovať „havranov v žite“.

Desať minút pred jednou po polnoci nachádzame Lunu v Kozorožcovi. Ranné prebúdzanie nemusí byť pre mnohých príjemné, Chirón im pripomenie, že pozabudli na prevenciu, no a teraz sa im to odráža na zdraví. Urán však zároveň tvrdí, že sa niet čoho báť, pokiaľ sme nezabudli na program Energy a nápadito ponúkne príhodný prípravok. Aj Slnko pokojne pritakáva, opakujúc starú formulku o horúcej kaši. A akoby toho nebolo dosť, pripája sa aj Venuša. Tá nás však naopak láka k chuťovým pokušeniam, presviedča, že najlepším liekom pre chorú dušu i telo bude veľká tablička mliečnej čokolády. Takže je len na nás, ktorej výzve neodoláme.

Večerný Merkúr bude provokovať k hádkam a zvyšovaniu hlasu. Nemyslím, že by jeho hlučné argumenty boli lepšie a múdrejšie než tie, ktoré sú prednesené pokojným hlasom.

Po vyše polroku skúšok našej výdrže sa Pluto zastavuje na svojej ceste Kozorožcom, aby v nasledujúcich mesiacoch počas revíznej púte v spätnom pohybe porobil inventúry a overil si, čo všetko v ostatnej dobe „popáchal“ pri rúcaní starých hodnôt a spoločenských dogiem. Štandardný systém, zdá sa, stojí na hlinených nohách, a snaží sa robiť všetko pre udržanie svojho postu. Pluto v Kozorožcovi rúca staré významy súvislostí, uvidíme, aká je jeho regeneračná sila.

25.4.št

„Svet sa zmenil, cítim to vo vode, cítim to v pôde, cítim to vo vzduchu. Mnohé, čo kedysi bolo, je stratené.“ Akými príznačnými sa javia slová začiatku Tolkienovho mýtu o prsteni prostredníctvom filmového diela režiséra Jacksona!  Koľko plutovskej pravdy sa v nich skrýva! Pripomína mi to aj dnešný Svetový deň bola proti malárii. Mnohé exotické choroby vstupujú do nášho života, cudzokrajný hmyz a živočíchy z teplých krajín postupne obsadzujú aj náš životný priestor a prinášajú pliagy, proti ktorým nemáme nadostač vybudovanú pevnú imunitnú ochranu. Treba veriť, že prípravky Energy majú dostačujúcu schopnosť obrániť nás.

Aj Luna tým, že po prechode sextilom s Neptúnom (ten má na starosti energoinformačný priestor nášho tela) a v následnej konjunkcii so Saturnom a neskôr aj Plutom, vytvára silné energetické väzby, pomôže zvládnuť aspoň na pár hodín možné tlaky na náš autoimunitný systém.

26.4.pi

Jedným z tých, čo by si zrejme bol v dnešných dejinných súvislostiach zaslúžil patent za vynález camery obscury s ochranou duševného vlastníctva, bol čínsky filozof Mo Ti z piateho storočia pnl. a po ňom Aristoteles. Opísali totiž princíp javu premietania obrazu cez malú dierku v zatemnenej miestnosti na stene oproti. Potom už stačilo do dierky vsadiť optickú šošovku, ako to urobil arabský fyzik Alhazen okolo roku 1020, neskôr v 16. storočí aj Cardan a Frisius, aby bol pripravený prvý fotoaparát. Stačilo len objaviť svetlocitlivú emulziu, a zázrak fotografie bol dokonaný. Dnes oslavujeme Svetový deň dierkovej fotografie a Svetový deň duševného vlastníctva.

Tri minúty pred pol dvanástou dopoludnia prechádza Luna do znamenia Vodnár, ktoré prostredníctvom svojho vládcu Urána podobné novosti rado podporí, ak zvládneme odolať jeho občasnému skratovému odporu.

Luna v sextile s Chirónom nabádajú, aby sme ešte pred víkendom zašli na miesta, kde dostaneme dobrú radu, ako podporiť nielen vlastné zdravie.

27.4.so

Sobotňajšia pohoda  bude podrobená dvojitej skúške. Prvou, azda ľahšie zdolateľnou, bude denná kvadratúra tretej lunárnej štvrti. Väčšie trápenie nám však môže spôsobiť kvadrátne spojenie Marsa s Neptúnom. Na jednej strane preto, že pretrváva už od polovice apríla a rozplynie sa až koncom prvej dekády mája, na druhej strane je nepríjemnosť aspektu spätá s protichodným živlovým pôsobením spomenutých archetypov. Mars je najtypickejším predstaviteľom sily ohňa, Neptún má mocný vzťah k vode. V nesúladnom postavení spôsobuje nielen u citlivejších jedincov problém so správnym nasmerovaním energie, ktorá sa zvykne veľmi rýchlo rozplynúť. Nasledujú pocity slabosti, neschopnosti nachádzať cieľ. Neptúnom ovplyvnený Mars sa môže zmeniť na podvodníka a kriminálnika, no je tu, žiaľ, i možnosť, že nás obetuje stretom s podvodom a kriminálnymi činmi. Sexualita Marsa podlieha fantáziám bez obmedzenia, čo sa zvykne odraziť vo výstrednostiach s rizikom neschopnosti stotožniť sa so sexuálnou identitou (čo sa stáva zo dňa na deň silnejúcim trendom a vedie k nepochopiteľným extravaganciám), ale i s impotenciou vyplývajúcou so straty tejto pohlavnej príslušnosti. Následkom všetkých spomenutých zvodov často býva nevera (a promiskuita s rizikom pohlavných ochorení).

28.4.ne

Hovoriť o bezpečnosti a zdraví v súvislosti s prácou – dnes sa k tomu vzťahuje svetový deň – je v čase mohutnejúceho živelného kapitalizmu a nedostatku zdrojov na zabezpečenie kvalitného života temer nezmyslom (sociálne neistoty, stres, únava, strach, ...).

Pocitov krátkodobého šťastia sa však ani tak nezbavíme, postará sa o ne harmonické spojenie Luny s Jupiterom (a víkendové naladenie).

29.4.po

Dívajúc sa na televízne spravodajstvo, uvedomujúc si nadvládu kindermenežmentu, ale i ďalších nezmyselných paradoxov súčasnosti, chápem dnešný Európsky deň solidarity a spolupráce medzi generáciami ako ďalší výsmešný sviatok. To si radšej, odhliadnuc od takýchto medzinárodných a svetových „nezmyslov“, zaspievam a zatancujem. V Medzinárodnom dni tanca totiž vidím oveľa hlbší zmysel, než v predošle spomínanom.

Jedenásť minút po polnoci vstupuje Luna do vodných Rýb, odkiaľ už ráno vytvorí intuitívny sextil s Uránom, aby nám spolu pomohli dobrými nápadmi zdolať začiatok pracovného týždňa. Večerný sextil Luny so Slnko zavŕši úspešne zvládnutý pondelok.

Odporúčaná literatúra s horoskopmi

Prihlásenie k odberu noviniek EZOpress BIOpototraviny RAJ HOROSKOPY & lifestile Časopis pro kvalitní život