Horoskopy - Regeneračné centrum EZOfit - Biopotraviny, Ezoterika, Doplnky výživy
Regeneračné centrum EZOfit Košice, Komenského 3: Máte zdravotné problémy? Poradíme Vám. Terapie, alternatívne a prístrojové vyšetrenia, prednášky, semináre, kurzy a výstavy.

Horoskopy

Pripravuje astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie..

Pozrite si akým smerom sa v živote uberať, aby ste zmiernili tie negatívne predispozície, ktoré určuje znamenie v ktorom ste sa narodili a vyhli sa tak zdravotným rizikám:

SLNEČNÉ ZNAMENIA - HOROSKOPY ZDRAVIA

Numerologický a astrologický rozbor
- Povahy žien podľa dňa v dátume narodenia
Stránka s významom mien, orgánovými hodinami, lunárnym kalendárom, čínskym horoskopom, ...

Prípravky spomínané v horoskopoch nájdete TU

DENNÉ HOROSKOPY PRE VŠETKÝCH:

Zdroj obrázku: Danilo Rizzuti / FreeDigitalPhotos.net

8.12.ne

Tesne pred pol deviatou ráno prekračuje Luna hranicu zemského Býka. Jeho venušanské pôsobenie však využijeme pomerne ťažko pre zosilnenú presnú kvadratúru Slnka s Neptúnom. Spojenie planét spôsobuje u citlivých jedincov až dezorientáciu vo svete i v sebe samom. Odkazovať sa na „spiritualitu“ prostredníctvom nápojov,  obsahujúcich špiritus v akomkoľvek množstve je asi tým najmenej vhodným spôsobom, ako tento rozptylový mechanizmus zvládať. Ani iné neptunické chemikálie v podobe liekov či ďalších drog nie sú tou najsprávnejšou cestou k prekonaniu zneisťujúcich pocitov, dokonca sú nimi znásobované. Radšej sa dnes nedajme zlákať sľubmi nikoho, kto by nám núkal „raj na zemi“! Aspekt „rozpúšťa“ energetický obal tela, čo by mohlo spôsobiť oslabenie imunitného systému, Neptún sa „podieľa“ na oslabovaní aorty. Na jedno i druhé by bol azda vhodný Korolen, alebo celý program pentagramu prípravkov v logickej následnosti, ktorú môže určiť skúsený poradca Energy. Ešte šťastie, že sa aspoň Venuša snaží ponúkať nápravné mechanizmy v podobe zosilneného vplyvu lásky, čo posilňuje energetiku obličiek, takže nie všetky snahy spomínanej kvadratúre získajú poškodzujúci charakter.

Aspekt Slnka s Neptúnom sa podieľa na zvyšovaní zločinnosti, protivládnych i protištátnych aktivitách organizovaných rozkladnými silami. Šíri sa demagógia, v pohotovosti sú tí, ktorí zneužívajú svoje postavenie na ekonomické podvody a vytváranie sociálnych škandálov. Aspekt býva spojený aj s prírodnými katastrofami, pričom najsilnejším živlom je voda v podobe všetkých skupenstiev – Neptún sa nachádza vo vodnom znamení Ryby. Venuša v trigóne s Neptúnom sľubuje odčinenie krívd, ktoré sa dejú na societe a napomáha predvolebným prísľubom od sociálne cítiacich strán.

Luna sa snaží aspoň v denných aspektoch oslabovať uvedené napäťové vplyvy, no jej účinkovanie je, žiaľ, len podenkové. S Jupiterom zlepšuje náladu, spolu s Uránom poukazuje na to, že by sme mali prehodnotiť svoj vzťah k majetku, peniazom.

9.12.po

Partokracia, ktorá je vládnucou formou existencie väčšiny štátov Zeme, je spojená s korupciou. Ak chceme toto stranícke kradnutie vykynožiť, budeme musieť zmeniť formu vládnutia. To však nepotrebujú systémoví oligarchovia, tobôž stranícki predstavitelia, podieľajúci sa na rozkrádaní vo vlastný prospech. Takže ani osveta dnešného Medzinárodného dňa boja proti korupcii nebude mať zvlášť účinné pôsobenie. Akurát pomôže konštatovať, že korupcia je celosvetový jav a boj s ňou sa nedá vyhrať, leda by sme odstránili spôsoby, ktoré majetkom pochorený systém používa na svoje úspešné prežívanie. Aj keď na úkor väčšiny. Ale o tom zrejme súčasná podoba takzvanej slobodnej „postdemokratickej“ spoločnosti, zastúpenej nespravodlivo bohatými a nespravodlivo chudobnými, je.

Tieto slová konštatuje Jupiter v disharmonickom spojení s múdrym liečiteľom duší i tiel Chirónom.

V ranných a predpoludňajších hodinách je ich rétorika posilnená razantným napäťovým aspektom Luny s Marsom.

Pred poludním mení Merkúr svoje pôsobenie. V Strelcovi nebýva najsilnejší, no sila znamenia mu umožňuje do začiatku tretej dekády decembra používať pokrokové myšlienky, otvorené novotám, mnohým nápadom, priaznivo nakloneným vnuknutiam, intuícii. Potom na pár dní podľahne iluzionistickým čarom Neptúna , no čoskoro sa z jeho vplyvu vymaní, aby do konca roka mohol dobre spolupracovať so svojou vyššou oktávou – Uránom, poskytujúc množstvo revolučne podnetných nápadov.

Druhá polovica pondelka bude pod vplyvom harmonických prepojení Luny s Neptúnom, Venušou a Saturnom. Poskytnú začiatku týždňa duchovný rozmer, naplnený láskou a zodpovedným prístupom k povinnostiam.

10.12.ut

Ako je to zvykom u nás i inde na svete, všetko je zneužiteľné. I idea dnešného Dňa ľudských práv. Lebo sme si po právnej stránke všetci rovní, len niektorí sú si ešte rovnejší, pričom sa väčšina často „demokraticky“  prispôsobuje v intenciách akejsi korektnosti (akosi prestávam rozumieť tomuto slovu, ktorého pôvodný význam je spojený podľa SCS so správnosťou, presnosťou, spoločenskou bezchybnosťou, uhladenosťou, slušnosťou) menšine, bez rozumného vysvetlenia. Len v rámci akejsi spoločenskej uhladenosti. Neraz až ulízanej a úlisnej.

Aspoň takto to vidí Merkúr zo Strelca v harmonickej väzbe s múdrym liečiteľom Chirónom v Baranovi.

Minútu po trištvrte na šesť podvečer sa Luna vyberá na potulky vzdušnými komunikatívnymi Blížencami. Počas stretnutia s Chirónom sa pridáva k slovám Merkúra, napĺňajúc ich emotívnym nábojom.

11.12.st

Archetyp Saturna je spojený s dosahovaním najvyšších mét, ktoré v socializačnom procese môžeme prostredníctvom sústredenia a zodpovedných, aj keď často konzervatívne vyznievajúcich postupov, dosiahnuť. Na osobnej i spoločenskej úrovni. (Jeho tranzit horoskopom zrodenia Slovenska  spôsobuje „otrasy“ na rôznych úrovniach, ale o tom budem písať v iných textoch.) Lebo zdolať „horstvá“ v našom živote nebýva až také jednoduché, treba si pritom mnohé odriekať. A prijať postuláty, na ktoré by sme sa pri liberálnom pohľade na spoločnosť radšej nedívali, neprijímali ich pre ich konzervatívnosť. No i tá je potrebná a pre vzostupy k vrcholom veľmi dôležité. Venuša sa dnes stretáva v konjunkcii so Saturnom v Kozorožcovi, aby spolu oslávili Medzinárodný deň hôr.

Spomínané spojenie planét je veľmi dôležité (trvá od 5. do 20. decembra), lebo naplno otvára tému nastupujúcej konjunkcie Saturna s Plutom, zrejme najsilnejšieho aspektu začiatku budúceho roka. Kontakt Venuše so Saturnom nám dáva na vedomie, že je potrebné plniť si svoje povinnosti, zvyšovať zodpovednosť a triezvy pohľad na partnerský život. Osobný i spoločenský. Aj na to by mali myslieť politici, ktorí vytvárajú partnerstvá skôr z taktických dôvodov, nie na to, aby mohli slúžiť spoločnosti čo najzodpovednejšie. Planetárne spojenie prospieva svetu financií, stavebníctvu, právu, poľnohospodárstvu.

Stredajší večer bude aj prostredníctvom Neptúna viazaný viac na duchovné, než telesné aktivity.

12.12.št

Najsilnejší i jediným aspektom Luny je počas dneška opozícia svetiel, spln, ktorý dokáže vyvolať množstvo nepríjemných pocitov a pnutí, rozporov medzi pohlaviami. Niektoré budú provokujúce, iné budú chcieť aktivity citlivých jedincov tlmiť. Je potrebné odolať, aby sme nevniesli do druhej polovice týždňa zbytočný zmätok. Spln pozýva k pôstnemu stolu.

13.12.pi

Jednou z aktivít spojených so „stridžími“ dňami je aj tvorba „lucijného stolčeka“, o ktorom píše i klasik slovenského romantizmu Ján Botto. Stolec by mal byť dokončený na Štedrý večer, a kto sa cezeň pozrie okolo seba, alebo naň sadne počas štedrovečerného slávenia, uvidí všetky bosorky, strigy. Len by mal mať pri sebe vrecko maku, aby im potom dokázal ujsť.

Okrem osláv Lucie je s dneškom späté aj otvorenie Zdravých Vianočných trhov.

Pred pol jednou nájdeme Lunu na prvých stupňoch Raka. Takže na spomínanú akciu by sme sa mali vybrať s celou famíliou, isto si každý vyberie niečo, pri čom mu srdiečko zaplesá.

Nadránom sa Chirón zastavuje, aby sa z druhého stupňa Barana pohol priamym smerom za aktivitami spojenými s múdrymi rozhodnutiami týkajúcimi sa nielen zdravia. Aj on takto napomáha myšlienke zdravých trhov.

Luna s Uránom pokúšajú, aby sme sa občas na veci pozerali akoby očami tých druhých a oslobodili sa od algoritmov zvádzajúcich na priveľmi konzervatívne chodníčky. Možno to v predvianočnom zhone bude nanajvýš potrebné.

Mars vytvoril spolu s Neptúnom a konjunkciou Saturn-Pluto zaujímavú konšteláciu. Nie tak tvarom bisextilu, ale pospájaním rôznych energií. Planetárne zoskupenie sa aktivizuje v týchto dňoch trigónom Marsa s Neptúnom. Obaja protagonisti spolu komunikujú z  emotívne a inšpiratívne smerovaných vodných znamení, ktorých sú vládcami. Lebo Neptún prirodzene vládne Rybám a Mars je starým vládcom Škorpióna ešte z čias, kedy astronómia, tobôž astrológia nič netušila o Plutovi. Aspekt bude teda pôsobiť v plnej sile a postupne zosilní, keď obaja spresnia svoj aspekt voči spomínanému Plutovi.

Čo teda ponúkajú energie archetypov ohňa a vody v tomto spojení? Neptúnska „hmla“ síce nedovolí Marsovi, aby mal jasné vyhliadky, no on i tak vie temer s námesačníckou istotou trafiť cieľ. Vnuknutia nám napomáhajú vyhodnotiť správny okamih, kedy sa pustiť do aktivít. Planéty sú nápomocné umelcom, hlavne hudobníkom a tanečníkom, dobre spolupracujú s terapeutmi, ktorí narábajú s energiami, hlavne akupunkturistom, akupresuristom, reflexológom, tým, čo pracujú so sviečkami, ... Povzbudená je tiež sexuálna fantázia, takže sa môžu naplno realizovať tí, čo sa zaoberajú tantrickými či taoistickými postupmi (no nielen oni!). A samozrejme tí, ktorí využívajú energoinformačné, bioenergetické prípravky, akými sú aj tie v programe Energy.

Aspekt praje stíšeniu zbraní - skôr sa aktivizujú vojnoví psychológovia a agitátori než strelci, humanitárne organizácie víťazia nad bojovými jednotkami. No z aspektu zaznieva aj riziko fanatizmu a fanatických útokov „pre zväčšenie slávy božej!“

Po Saturnovi aktivizuje Venuša, ako sme to spomínali, aj Pluta. No oveľa extrémnejšie. Saturn vyzýva k zodpovednosti, Pluto k premene. Totálnej, bezpodmienečnej. Partnerské spojenia dostávajú pod vplyvom energií charakter nezrušiteľných paktov naplnených hlbinnými zážitkami a situáciami, ktoré môžu oboch partnerov od základu zmeniť. Aj sexualitu dokážu zintenzívniť, i keď kontrolný mechanizmus Saturna a kozorožcovského pozadia diania zosilňujú pocit zodpovednosti.

Na mundánnej úrovni môže spojenie planét spôsobovať vznik vytrucovaných až neprirodzených spojenectiev, čo býva spojené s tlakmi vidín budúceho politického úspechu, alebo mocenským nátlakom zo zahraničia. Aspekt sa dotýka aj reforiem v oblasti zdravotníctva a pohľadu na zdravie ako také, takisto hospodárskych opatrení v prospech zamestnancov a širokých más.

14.12.so

Sobotňajšie aspekty majú oveľa provokatívnejší charakter, než tie včerajšie, takže nesľubujú potrebu povaľovať sa. Prebúdzame sa pod vplyvom harmonického spojenia Luny s Marsom, čo nám dodá dostatok energie na ranné cvičenie, no i na plnenie akýchkoľvek úloh, ktoré sme si predsavzali realizovať. Luna prechádza rodinným Rakom, čo však neznamená, že by sme sa mali potĺkať okolo domu, ale skôr dáva impulz, aby sme strávili príjemný rodinný víkend. A vianočné trhy ponúkajú priestor na takto strávené chvíle. Alebo aspoň na ich časť. V Kozorožcovi, znamení oproti Rakovi, sa nachádzajú Saturn, Pluto a Venuša. Voči všetkým trom dnes vytvorí Luna provokatívnu opozíciu v zmysle – buď zostaneš sedieť doma, alebo budeš seriózne myslieť aj na blízkych, ktorí čakajú na to, čím ich potešíš pod stromčekom, alebo namiesto seba uprednostníš tých druhých a rozdáš sa v akte nepodmieňovanej lásky. Ale to len ak pochopíš, že „tí druhí“ sú súčasťou „teba“.

15.12.ne

Štyri minúty pred piatou nadránom opúšťa Luna svoj domov zadnými dverami, aby na čas prijala ohnivú „leviu“ úlohu. Ranné stretnutie s Chirónom venuje rozprave o zdraví, a o tom, ako ho prevenciou, hoci aj pomocou prípravkov Energy či iných naturálnych prostriedkov, udržať.

Počas najsilnejšieho pôsobenia kvadratúry s Uránom sa v nás môže prebudiť nekontrolovaný burič, s ničím nie spokojný rebelant, ktorý sa púšťa do riskantných aktivít. Treba si však uvedomiť, že skratové správanie hrozí nebezpečnými situáciami, takže ak si sadneme napríklad za volant, mali by sme sa viac sústrediť na to, čo práve konáme a nenechať myšlienky utekať vlastnými nezávislými chodníčkami.

Lebo i spresnený trigón Jupitera s Uránom má tendenciu odvádzať nás od reality a premýšľať o budúcich výsledkoch terajších podnikov. Aspekt začal pôsobiť niekedy v polovici novembra a jeho účinky dokážeme využiť v súčinnosti s ďalšími archetypmi - planétami do polky januára. Povzbudzuje nás k nezávislosti, spontánnemu revolučnému prístupu k riešeniu úloh s optimistickým pohľadom na možný budúci vývoj. Povzbudzuje k názoru, že zmysel života môžu naplniť práve nové hodnoty a spôsoby, ako ich dosiahnuť. Zároveň však, nakoľko sa obidve planéty nachádzajú v zemských znameniach, ich vizionárske „úlety“ majú praktické zameranie, nezabúdajúc na tradície, ktoré netreba opúšťať, lebo sú viazané na zodpovednosť za seba i tých druhých. Takže sa rozumne konfrontujú vlastné ideály s predobrazmi, ktoré majú poctivý základ v spoločenskom skúsenostnom poli. Jupiter ako normotvorca ponúka vízie dobrých právnych reforiem, ale aj iných zákonov. Len tí naši parlamentní „tvorcovia“ radšej sebecky vyčkávajú na nové voľby, len aby sa náhodou nepodieľali na čomsi kvalitnom a spoločensky výhodnom už teraz, a neprihriali tak „predvolebnú polievočku“ niekomu inému.

Tak či tak pomáha aspekt k tvorbe novej politickej a hodnotovej orientácie spoločnosti, pričom sa naplno môžu prejaviť reformatívne snahy lomcujúce dlhodobo liberalizmom nezdegenerovanou časťou society. (Toho sa azda najviac obávajú aj „hujeri a ich prisluhovači na vyšších miestach“.) Spojenie Jupitera s Uránom poukazuje tiež na nové, možno neobyčajné postavy politického divadla, nielen okukané hlavy dívajúce sa vyzývavo vypúlenými očami z rušivých veľkoplošných reklamných tabúľ okolo ciest, čo len zbytočne odvádza hnevom rozptýlenú pozornosť vodičov od šoférovania.

Večerný Merkúr ponúka čas i priestor na debatu o spomínaných, ale aj rôznych iných témach.

16.12.po

Predpoludňajší Mars sľubuje ostré verbálne i neverbálne výpady. Možno to súvisí so vstupom do nového pracovného týždňa, možno s počasím, ktoré mnohým kazí náladu, možno s nedostatkom svetla skracujúcich sa dní. (Slnko je dnes v našich zemepisných šírkach nad obzorom len osem hodín a jedenásť minút, a nasledujúce dni budú ešte o pár minút kratšie.)

Rozbúrený oheň emócií stlmí až večerný trigón Luny v Levovi so Slnkom v Strelcovi, vyzývajúci, aby sme veci nechali plynúť ich prirodzeným tempom.

// a nieco Prihlásenie k odberu noviniek Zdravé vianočné trhy BIOpototraviny RAJ EZOpress HOROSKOPY & lifestile Časopis pro kvalitní život