Horoskopy - Regeneračné centrum EZOfit - Biopotraviny, Ezoterika, Doplnky výživy
Regeneračné centrum EZOfit Košice, Komenského 3: Máte zdravotné problémy? Poradíme Vám. Terapie, alternatívne a prístrojové vyšetrenia, prednášky, semináre, kurzy a výstavy.

Horoskopy

Pripravuje astrólog Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie..

Pozrite si akým smerom sa v živote uberať, aby ste zmiernili tie negatívne predispozície, ktoré určuje znamenie v ktorom ste sa narodili a vyhli sa tak zdravotným rizikám:

SLNEČNÉ ZNAMENIA - HOROSKOPY ZDRAVIA

Numerologický a astrologický rozbor
- Povahy žien podľa dňa v dátume narodenia
Stránka s významom mien, orgánovými hodinami, lunárnym kalendárom, čínskym horoskopom, ...

Prípravky spomínané v horoskopoch nájdete TU

DENNÉ HOROSKOPY PRE VŠETKÝCH:

Zdroj obrázku: Danilo Rizzuti / FreeDigitalPhotos.net

7.12.pi

Luna sa od skorého rána pripravuje na novové stretnutie so Slnkom. No kým sa tak dvadsať minút po ôsmej stane, spojí sa v napäťovom aspekte s Marsom a Neptúnom. Zosilňuje tak pôsobenie kvadratúry Slnka s Marsom a Neptúnom, ako sme ich charakterizovali v predošlých dňoch. Nov a popoludňajšie spojenie Marsa s Neptúnom v konjunkcii môžu teda mať pomerne negatívne pôsobenie. Stretnutie energie ohňa s energiou vody vo vodnom znamení samo osebe vykazuje tendenciu neschopnosti efektívne využiť silu, alebo ju využívať v náhlych nekontrolovateľných poryvoch, ktorých výsledkom je totálne energetické „spľasnutie“. Spojenie planét prebúdza kriminálnikov, podvodníkov, dílerov omamovadiel, falošných spirtuálnych guruov, aby si zľahka nachádzali svoje obete. U oboch pohlaví (konjunkcia Slnka s Lunou) sa môžu objaviť nekontrolované sexuálne fantázie (Mars a Neptún), podporované drogami k výstrednostiam, neschopnosť dostatočnej sexuálnej identifikácie, ale i isté formy impotencie, sexuálneho nezáujmu. Nekontrolované osobnostné hranice sa prejavujú aj neverou. Pri pohľade na zdravie očami planét sú ohrození alergici. Tým, čo majú tranzitujúceho Marsa a Neptúna v disharmonických aspektoch s planétami v natívnych horoskopoch hrozí atónia alebo anémia, bývajú ohrození chrípkou. Posilňujúcim prípravkom môže byť Korolen s Flavocelom a kúpeľ s Ruticelitom. Tieto prípravky sú vhodné aj pri anémii, pričom je potrebné doplniť ich Fytominerálom.

Oveľa nepríjemnejšie dôsledky zvykne mať planetárne spojenie na mundánnej úrovni. Zvyšuje riziko militarizácie spoločnosti, sociálnych bojov, zhoršuje medzištátne vzťahy. Jeho dôsledkom bývajú epidémie, poveternostné poruchy, katastrofy v doprave. Stupňuje sa aktivita politických a náboženských fanatikov, vzrastá demagógia. Iluzívny svet Rýb, v ktorých sa spojenie Marsa a Neptúna koná, oberá aktérov o schopnosť odolávať pokušeniam a nástrahám, vidieť ich objektívne. Aspekt pretrváva od polovice poslednej dekády novembra a bude pôsobiť do konca druhej dekády decembra.

8.12.so

Včera sme spomínali riziká epidemických nákaz, dnešné ranné spojenie Luny s Chirónom nás utvrdzuje v tom, že je potrebné začať s prevenciou.

Predpoludňajší Urán núka priehrštie dobrých nápadov, ako stráviť chvíle víkendu, praje stretnutiam so zaujímavými individualitami.

Minútu po jednej poobede vidíme Lunu na hraniciach Strelca a Kozorožca. Prechod zemským znamením, plným odriekania, je pre ňu, citlivú ženskú entitu, nejednoduchým sebaodriekaním. Kontrolné mechanizmy znamenia nedovolia ani tomu, aby jej večerné stretnutie s Venušou malo spontánny charakter. Skôr vyžaduje vo vzťahovom svete zodpovedné konanie.

9.12.ne

Medzinárodný deň boja proti korupcii by mal byť spojený aj s návrhmi na jej odstránenie. Navrhujem odstrániť partokratívnu formu vlád, čím by zanikli aj základné predpoklady udržania korupcie na celospoločenskej úrovni. Samozrejme, muselo by to byť spojené aj s totálnou zmenou hodnotového a mravného stavu spoločnosti. To by ale znamenalo zrútenie súčasnej štruktúry spoločnosti, takže je to, zdá sa, návrh pre dnešok nielen nepodstatný, ale priam kontraproduktívny.

Kontrolný mechanizmus, ktorému podlieha Luna v Kozorožcovi, sa dnes zosilňuje jej konjunkciou so Saturnom. Nečakajme teda od nikoho spontánne citové reakcie, lebo tie podliehajú dozorným silám rozumu.

Ďalšou planétou, ktorá prechádza z retrogradity do priameho pohybu, je Chirón na konci Rýb. Už okúsil ohnivú energiu Barana, tak sa chce do znamenia akcie vrátiť a pobudnúť v nej ďalších pár rokov. V Rybách síce oplýval vnímavosťou a liečivou schopnosťou vcítiť sa do potrieb ľudí, no jeho kentaurovská energia sa predsa len cíti lepšie v ohnivých znameniach. Ale o tom až po jeho vstupe do Barana.

Popoludňajšia polovica nedele bude ovplyvnená len harmonickými aspektmi. Luna s Neptúnom zvyšujú našu vnímavosť, Merkúr s Chirónom chcú dokázať presvedčiť zábudlivcov, že so zdravím možno efektívne narábať len ak na to máme adekvátne prostriedky. Napríklad prípravky Energy. Mars nás pozýva neskoro popoludní do telocvične, alebo len tak si zabehať na čerstvom mrazivom podvečernom vzduchu.

10.12.po

Ak sa dívame povedzme na rozširovanie potomstva bez povinnosti dbať tiež o vytváranie jeho kvalitného spoločenského a ekonomického zázemia ako na základné ľudské právo, je toto právo veľmi príjemné pre viaceré skupiny obyvateľstva. Dožadovanie sa práv bez plnenia si spoločenských povinností však vytvára veľký dlh na mnohých úrovniach a vyvoláva sociálnu nevraživosť, vynárajúcu sa z dojmu pozitívnej diskriminácie. Ale zdá sa, že práve takéto princípy často platia pre spoločnosť, ktorá samu seba nazýva sociálnou. Žiaľ, pri takom ponímaní ľudských práv môže dôjsť u pracujúcej väčšiny k vygenerovaniu pocitu, že tvorba hmotných i nehmotných statkov sa stáva zaťažujúcou povinnosťou, smerujúcou len k vytváraniu osobného ekonomického zázemia, ale s deficitom radosti z vykonanej práce a jej výsledkov. Problematika spojená s oslavou Dňa ľudských práv je však omnoho zložitejšia a zaslúži si hlbokú sondu do spoločnosti v širokom historickom kontexte.

Do nového pracovného týždňa sa prebúdzame pod vplyvom spojených energií Luny a Pluta, čo vedie mnohých ľudí, nie však prevažnú väčšinu, k analýze hlbokých sociálnych súvislostí a ich konkrétnych negatívnych dopadov pre intímnu rodinnú societu, napriek tomu, že sa od hovoriacich hláv a hlasov v médiách dozvedáme, ako sa máme dobre.

Večerné spojenie Luny s múdrym Chirónom a intelektuálne založeným Merkúrom dovolí, aby sme uvedené problémy racionálne rozdebatovali. Len Urán bude nepríjemným patrónom debát, lebo akosi nechce ponúkať dostatočne radostné revolučné a oslobodzujúce vyhliadky z rozoberaného stavu, spôsobujúc skraty v komunikácii.

11.12.ut

Dnes máme na výber z dvoch medzinárodných dní. Prvý sa týka vysielania pre deti, kde si vraj môžu deti v médiách povedať svoj názor na svet a dianie v ňom. „Svoj“ názor je však pojmom s veľmi pochybným základom, nakoľko je názorové zázemie detí (nielen!) tvorené množstvom sociálnych súvislostí, takže sa v ňom, a u každého dieťaťa odlišne, bude odrážať vplyv rodiny, najbližšej skupiny rovesníkov, školy a dominantných učiteľov, médií a sociálnych sietí, cirkevných denominácií, ... Tak akýže „svoj“ názor?

Druhou oslavovanou oblasťou sú hory, ktoré majú takisto svoj medzinárodný deň. Na ich oslavu si dovolím zacitovať z diel dvoch slovenských klasikov, Sládkoviča a Hviezdoslava. Rovnako krásnymi sú isto i verše Rúfusove (a ďalších slovenských autorov), ale tie si isto rád prečíta každý sám.  A nemyslím, že je treba viac.

„Ako by Detva obrov nemala! —
Mať zrodila v poli syna,
trávovú plachtu porozvíjala,
z buka na buk ju pripína;
prvý raz oči šuhaj roztvorí,
čo vidí? — výsosť Poľany hory
a opachy nezvratných skál;
a spustí zraky prvé v doliny,
čo vidí? — hory zázračnej stíny
a prekrásnu slovenskú diaľ.“

„Pozdravujem vás, lesy, hory,
z tej duše pozdravujem vás!
Čo mrcha svet v nás skvári, zmorí,
zrak jeho urknul, zmámila
lož, ohlušila presila:
vy k žitiu privediete zas,
vy vzkriesite, vy zotavíte,
z jatrivých vyliečite rán,
v opravdu priamom, bratskom cite
otvoriac lono dokorán,
a srdečnosť kde odveká,
kde nikdy nevyspela zrada,
bez dotazu, kto on, čo hľadá,
na lono to, hľa, v objem sladký
ramenom láskyplnej matky
pritúliac verne človeka...
Len okamih tam pobudnutia:
už mŕtvie bôľ, už slabnú putá,
zrak čistí sa, tlak voľneje,
i oživujú nádeje;“

Deväť minút po pol jednej po polnoci nachádzame Lunu na začiatku Vodnára, znamenia naplneného vzduchom voľnosti a slobody. Obedňajšie stretnutie Luny s Venušou prináša do oblasti vzťahov určité napätie, ktoré nebudú vedieť hlavne ženy kompenzovať ani návštevami obchodov a míňaním  peňazí na darčeky.  Až neskôr popoludní sa energia optimizmu uvoľní pod vplyvom Jupitera, ktorý nás v „svätostánkoch vecí“ rád privíta. To, ako si s jeho pozvánkou a uvítaním poradíme, závisí na dobrej vôli ale hlavne veľkosti konta, ktorým disponujeme.

12.12.st

Ani strede nechýba nadšenie pre návštevu vianočnými svetielkami rozžiarených chrámov tovarov, k optimizmu nakupovania vedie i harmonické prepojenie „svetiel“, Slnka s Lunou.

13.12.št

Štvrtkové prebúdzanie bude sprevádzané nástupom novej energie, ponúkanej Merkúrom, ktorý trištvrte hodiny po polnoci vstúpil opäť po krátkej pauze, kedy sa od začiatku decembra potĺkal v slučke necelé dva týždne škorpiónskymi vodami, do Strelca. Keď vstúpil do znamenia „filozofujúceho ohňa“ tesne pred „dušičkami“, spomenuli sme to len úchytkom, lebo bol v Strelcovi iba pár dní. Tentoraz sa však jeho pobyt predĺži skoro na mesiac, takže je dobré vedieť, ako sa v znamení zvyčajne správa a aké správy odovzdáva dušiam. Pomáha otvárať naše vnútro novým myšlienkam, rozširuje okruh záujmov. Zosilňuje záujem o štúdium, nové ideológie, hlbšie poznanie náboženstiev. Stáva sa pomocníkom tých, ktorí o pomoc požiadajú, navracia im ich vieru v hlboký zmysel života. V disharmonických aspektoch s Neptúnom a Chirónom na konci pobytu v znamení sa však jeho prostredníctvom môžu dostať do myšlienkového sveta stavy zmätku, kedy racionalitu premôžu fantázie, prebúdzajúce ideový dogmatizmus. Ale o tom potom.

Luna v poludňajšom sextile s Uránom prebudí svet originálnych myšlienok a náhlych nápadov, čo môžu efektívne využiť tí, ktorí ešte nevedia, čím obdarujú v čase sviatkov svojich blízkych.

Deväť minút po pol druhej Luna vstúpi do Rýb. Naša senzitivita sa síce zvyšuje, no Merkúr vstúpi do sveta vciťovania svojimi racionálnymi myšlienkami, a čo je najhoršie, nerealizovateľnými.

14.12.pi

Ráno sa síce Venuša s Jupiterom prekárajú, či dnes nakupovať alebo zostať doma, no Saturn ich oboch upokojuje a dáva na vedomie, že by mali pristupovať k veci oveľa serióznejšie, s pocitom zodpovednosti za radosti nastupujúcich sviatočných chvíľ.  

Na poludnie sa otvárajú brány Zdravých Vianočných Trhov, akcie, ktorá svojimi tradíciami predaja i výstupmi množstva prednášajúcich o problematike zdravia nemá v našom regióne, ba ani na celoslovenskej úrovni, obdoby. Možno práve tu si nájdeme v množstve vystavovaných tovarov to, čo poteší našu dušu rovnako ako duše tých, ktorým zdravý či krásny darček pod stromček kúpime. Pozývame vás teda dnes a zajtra na „trhovisko“ zdravia a krásy na Jedlíkovej ulici číslo 7 v Košiciach.

O pocity, zbližujúce nás s duchom Vianoc, sa postará podvečerný Neptún, s ktorým sa Luna stretne v konjunkcii.

15.12.so

Entuziazmom ranného vstávania i chuťou popasovať sa s úlohami víkendu nás obdarí Mars, ku ktorému sa regeneračnými silami pridáva Pluto. Napätie kvadratúry prvej lunárnej štvrti eliminujeme spoločnými rodinnými nákupmi (Zdravé Vianočné Trhy s bohatým programom sú otvorené do neskorých popoludňajších hodín!), alebo aj akciami v prírode, prípadne upratovaním bytu, domu, jeho okolia. Večerný Chirón nás uisťuje, že sme dnes robili samé múdre rozhodnutia a mnohé z nich sa dotýkajú hlavne zdravia, i keď sa to na prvý pohľad možno ani nezdá.

16.12.ne

O trištvrte na dve po polnoci nachádzame Lunu na prvom stupni ohnivého Barana. Od rána až do podvečerných hodín vytvorí s Merkúrom a Jupiterom harmonické spojenia, ktoré naplnia nedeľu radostnou komunikáciou, prijatím správnych a optimistických rozhodnutí. Aj Venuša sa chce podieľať na radosti nedeľných a predsviatočných chvíľ, i keď do Vianoc nám ešte ostáva pár dní. V harmonickom dvojtýždňovom sextile so Saturnom upokojuje svet vzťahov, ktoré sú často hektickými chvíľami príprav sviatkov narušené. Ani míňanie peňazí na pohodlie a dobroty nie je pod vplyvom planét nadmerné, drží sa v medziach prijateľných noriem, určených objemom financií. Pod vplyvom energie oboch archetypov si uvedomujeme, že láska nie je meraná množstvom vecí, ktorými sa obdarúvame! Že i ten, s ktorým sú vianočné sviatky v kresťanskom svete spojené, Ježiško, sa nenarodil v paláci, ale len v skromných podmienkach maštaľky a začal síce svoju životnú púť v jasliach na slame, zato obklopený horúcou láskou rodičov, Márie a Jozefa.

Večerným saturnským smútkom sa nevyhneme tým, že si necháme dušu „gumovať“ nezmyslami, ponúkanými mediálnym svetom, ale dokážeme ich ovládnuť v tichosti stíšeného svetla obklopení tónmi hladiacej sviatočnej hudby.

17.12.po

Tri týždne trvá vplyv aspektu, ktorý dnes vrcholí a aktualizuje sa naplno, sextilu Marsa s Plutom. Aspekt je sám o sebe harmonický, no nesmú sa v ňom spájať takí aktéri, ako je bezuzdný bojovník Mars, ktorého „boj za mier“ môže mať v nekontrolovateľnom bezhraničnom poli Rýb až fanatizujúci charakter, takisto ako manipulujúci vládca podsvetia Pluto, ktorí si často nechce uvedomiť, že aj tá najpozitívnejšia manipulácia má vždy len silne ovládajúci charakter. Sily, ktoré môže tento aspekt uvoľniť, sú ťažko regulovateľné, lebo sú spojené so svetom nevedomia. A vedia sa prejaviť nielen na psychickej úrovni, ale i v rámci spoločenstva v extrémnej podobe „všetko alebo nič!“, a na osobnej rovine sa zväčša premietajú do krajných podôb sexuality. Luna chce tieto formy prežívania aktualizovať v popoludňajšom disharmonickom spojení s Plutom.

Odporúčaná literatúra s horoskopmi

Prihlásenie k odberu noviniek EZOpress BIOpototraviny RAJ Zdravé vianočné trhy Petícia za záchranu prírodnej lokality Stožky (kóta zulu 664) v k.ú. Markušovce Časopis pro kvalitní život